W Nautica Travel stawiamy na Twoje bezpieczeństwo, ponad wszystko. Poznajmy się!

Historia Nautica travel
Historia
Team
PArtnerzy Nautica Travel
Przyjaciele

Nasza historia


W roku 1998 w Krakowie powstało biuro turystyczne Centrum Turystyki Podwodnej Nautica, które dało początek naszej nurkowej przygodzie. Od samego początku wyspecjalizowało się w podróżach egzotycznych i wyjazdach nurkowych. Pionierskie ekspedycje w najdalsze zakątki świata, jak Sipadan, Polinezja Francuska czy Nowa Zelandia. To były pierwsze wyprawy na taką skalę w Polsce.

W 2011 roku firma matka podzieliła się na odrębne podmioty gospodarcze i przez kolejne 4 lata działaliśmy jako Nautica, a od 2015 roku jesteśmy dla Was pod finalną nazwą Nautica Travel spółka z o.o.

Śmiało i z dumą powiemy Wam, że Nautica Travel tworzą kobiety. Kobiety o niebanalnych charakterach, uzupełniające się w działaniach perfekcjonistki, które tworzą z pasją losy tej firmy. Każdego dnia. Dla Was. I dla siebie. Bo kochamy naszą robotę!

Udowadniamy (sobie i Wam!) w wieloletniej współpracy z Fundacją Mniejszy Błękit im. Asi Kułakowskiej przy organizowaniu wypraw i szkoleń dla osób z niepełnosprawnościami, że marzenia są po to, żeby je spełniać. Byliśmy już w najdalszych zakątkach świata tj. Curacao, Bali, Komodo, czy Mozambik i kochamy wracać do tych bliższych Chorwacja czy Egipt. Zgromadzone doświadczenie w organizacji tego typu wypraw, które są niezwykle skomplikowane logistycznie i kulturowo oraz zdobyte zaufanie uczestników i uczestniczek, a także długa lista chętnych na kolejne wyprawy – dają nam wiarę w sens działań i potwierdzenie, że warto TO ROBIĆ DALEJ!

Przez te lata zostałyśmy docenione wyróżnieniami i nagrodami: 

 • 2016 Lider w organizacji wyjazdów nurkowych i adventure w konkursie Polish Businesswomen Awards magazynu „Businesswomen & life” 
 • 2019 Odys w konkursie na najlepszą jakość usług turystycznych w województwie małopolskim za „turystyczną podwodną nienormalną normalność”

Posiadamy wszystkie wymagane dokumenty, licencje i zabezpieczenia:

– jako licencjonowany touroperator Nautica Travel Sp. z o.o. została wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Małopolskiego pod numerem Z/9/2016

– jesteśmy członkiem Krakowskiej Izby Turystyki

– posiadamy wymaganą prawem gwarancję ubezpieczeniową dla Organizatorów i Pośredników Turystycznych zawartą z  UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. na sumę 90 000 EUR. 

– wszyscy uczestnicy są ubezpieczeni w UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

– stosujemy się do wymogów RODO o Ochronie Danych Osobowych 


W Nautica Travel wierzymy, że podróże i przygody są dla Wszystkich! Przekonajcie się sami!

Anna Rocka

 • wyprawy nurkowe
 • wyjazdy dla osób z niepełnosprawnościami
 • ogólna koordynacja, by to wszystko hulało

Założycielka i Prezeska Nautica Travel oraz organizatorka wypraw dla nurków z niepełnosprawnościami w ramach Nautica Adaptive Travel i dla Fundacji Mniejszy Błękit im. Asi Kułakowskiej. Od ponad 18 lat organizuje i prowadzi wyprawy nurkowe na całym świecie, od Egiptu po Polinezję. Ma za sobą nurkowania w tak topowych miejscach jak Australia, Fidżi, Galapagos, Raja Ampat, Cocos i wiele, wiele innych.

Odkąd ukończyła kierunek turystyka i rekreacja na warszawskim AWF-ie, poświęca całą swoją energię podróżom, aktywnościom sportowym i nowym wyzwaniom. Od kilku lat przeciera szlaki dla nurków z niepełnosprawnościami organizując pionierskie wyprawy w tak wymagających miejscach jak RPA i Mozambik czy meksykańskie Cenoty.

Poza nurkowaniem – wielka miłośniczka gór (zwłaszcza zimą), pływania na SUPie, kubańskich rytmów i podejścia do życia wg Polyanny (szklanka do połowy pełna!)

Ewa Malawska

 • wyjazdy firmowe,
 • wyprawy lądowe i nurkowe,
 • wspomaganie ogólnej koordynacji

Założycielka i Wiceprezeska Nautica Travel – osoba do zadań specjalnych, z branżą nurkową i turystyczną związana od 2009 roku. Organizuje i prowadzi wyprawy adventure na całym świecie.

Podróżniczka od zawsze, co doprowadziło do ukończenia geografii na Uniwersytecie Jagiellońskim, a włóczykijstwo mogło się rozpocząć od dzieciństwa spędzonego na obozach harcerskich. Ale pewności nie ma! Skałki, nurki, rowery, żagle, trekkingi, SUPy, narty i wiele więcej – co tam potrzeba. Będzie dowiezione z pasją i zaraźliwym śmiechem.

Na co dzień zajmuje się wyjazdami firmowymi, a z wielką radością wraca do kameralnych grup wyprawowych i schodzi pod wodę. Nieustająco rozdarta w zachwycie pomiędzy górami a morzem. Bywa spotykana z aparatem w ręce 🙂

Katarzyna Wymazala

 • administracja,
 • tabelki i umowy,
 • jednym słowem: ogarnianie

 

Kasia „Mamba„. Nurkową przygodę zaczęła w 2008. Na co dzień zajmuje się papierologią związaną z wyjazdami, jednak od czasu do czasu można ją spotkać również na wyjeździe.

Nurkowała w miejscach takich jak Egipt, Chorwacja, Meksyk, Mauritius, Kuba, Curacao, Grecja i Hiszpania. Uwielbia wraki i jaskinie, jak również łapać ulotne podwodne chwile w kadrze, tak aby wspomnienia były jeszcze bardziej kolorowe.

Dodatkowo uwielbia czytać książki, oglądać seriale, gotować i jeść pyszne rzeczy.

Ela Combrzyńska

 • księgowość,
 • finanse,
 • szeroko pojęta: papierologia

 

Nasza Księgowa. Z wykształcenia mgr finanse i księgowość. Dla doskonałego samopoczucia – bieganie.

Dla wyciszenia i odpoczynku – wędrówki w nieznane miejsca, mało uczęszczane szlaki, najchętniej w Bieszczadach.

Dla piękna – starocie: żelazka, radia, skrzynie, stare maszyny (np. do szycia butów, kołowrotek…) i wszystko co ma dużo lat i historię i duszę.

Agata Rocka

 • projekty graficzne + foto
 • tłumaczenia z inglisz 
 • klik, stuk, puk i jest ładnie

Agata (młodsza wiekiem, ale nie duszą, siostra Ani) od 2004 mieszka w USA. Wyemigrowała po części na studia, a po części z miłości. Agata uwielbia swoją pracę jako grafik designer.

Swoją firmę Rocka Design założyła w 2014 roku. Rocka Design współpracuje zarówno z Nautica Travel jak i z Fundacja Mniejszy Błękit od ich powstania, wierząc w stu procentach w ich misję: podróżowanie warte jest każdego grosza, a niemożliwe można zamienić w możliwe pracując z właściwą ekipą. Dla obydwu organizacji Agata zajmuje się przygotowywaniem materiałów promocyjnych oraz tłumaczeniami.

Po godzinach: matka dwóch młodych chlopakow i żona Ray’a “Rysia,” spędza swoje dni ganiając z rodzina po dworze, gotując (no dobra… i jedząc) ile wlezie, prowadząc zajęcia na siłowni oraz śmiejąc się z przyjaciółmi. Nie dawajcie jej kwiatów w doniczce – zatłukła do tej pory wszystkie. Za to Pinot Grigio? Owszem, owszem.

Możesz zaprojektować, stworzyć i zbudować najpiękniejsze miejsce na świecie.
Ale spełnienie marzeń wymaga ludzi.


(Walt Disney)

Nasi Partnerzy


Nautica Travel
Nautica Travel
Nautica Travel
Nautica Travel
Nautica Travel
Nautica Travel
Nautica Travel
Nautica Travel
Nautica Travel
Nautica Travel
Nautica Travel
Nautica Travel
Nautica Travel