Miasto Meksyk, Teotihuacan, nurkowanie w cenotach - prawdziwa meksykańska przygoda!

MEKSYK 2024

Kierunek:Meksyk

Termin:19 – 31.05.2024

Nautica Nautica Nautica

124

Wyprawy Nautica Travel

OPIS:

MEKSYK & CENOTY – z całą pewnością: marzenie każdego podróżnika i nurka. 

Wracamy tam co roku – ale tym razem wyjazd na Jukatan poszerzyliśmy o odwiedziny stolicy Meksyku i atrakcji dostępnych również w tym rejonie tego pięknego kraju. Będzie to zupełnie inny wyjazd i klimat! Takiej oferty nie znajdziecie również na pewno w tradycyjnych biurach podróży!

Zapraszamy Was do udziału w fantastycznej przygodzie –    zarówno pod jak i nad wodą. Będzie super fajnie! ☺ Poza Cenotami, które są oczywiście głównym celem wyjazdu wszystkich nurków, odwiedzimy lądowo min. Teotihuacan czy Rezerwat Siaan Kaan. A do tego będziemy delektować się meksykańską kuchnią, słońcem i świetnym towarzystwem ☺

Wyjazd przeznaczony jest dla certyfikowanych nurków. Zapraszamy również towarzyszące osoby nienurkujące – na miejscu możliwość zrealizowania w czasie naszych nurkowań – lądowych wycieczek opcjonalnych. OzN:  zapraszamy osoby samodzielne „lądowo”. Osoby, które potrzebują wsparcia w hotelu – nie ma problemu, aby wzięły udział w wyjeździe, jednak niezbędny może być udział osoby towarzyszącej. 

Nim zdecydujecie się na wyjazd – przeczytajcie koniecznie co Was czeka ☺ 

Ze względu na logistykę nurkowań – liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. 

Nautica Travel
Nurkowania Nautica Travel

NURKOWANIA:

 • Cenoty 

Cenoty to słodkowodne systemy podwodnych jaskiń i pieczar w samym środku meksykańskiej dżungli. Doskonała widoczność, krystalicznie czysta woda, bajkowa gra świateł i niesamowite formy stalaktytów i stalagmitów na pewno na długo pozostaną w Waszej pamięci. Można w nich nurkować  w pełnym sprzęcie, jak i pływać na powierzchni z maską, fajką i płetwami. Woda, która wypełnia jaskinie obecnie, to częściowo słona woda morska, ale w większości świeża deszczówka. Ponieważ mają one różną gęstość i ciężar, nie mieszają się. W miejscu gdzie styka się woda słona ze słodką można zaobserwować charakterystyczną „oleistość”, zwaną halokliną. Jest to naturalny efekt łączenia się dwóch systemów wodnych. 

 • Jak powstały Cenoty?

Podczas ostatniego zlodowacenia (około 1,5 mln lat temu) wygląd Jukatanu zupełnie się zmienił. Czapy lodowe na biegunach powiększyły się, a poziom morza obniżył o około 100 m. W tym czasie woda deszczowa rzeźbiła pieczary w wapiennym podłożu, robiąc miejsce dla powstawania stalaktytów i stalagmitów. Kiedy lód zaczął topnieć, poziom morza wzrósł i jaskinie zostały zalane wodą. W miejscach, w których podziemne strumienie wymyły glebę, zapadły się sklepienia jaskiń. W ten sposób powstały słynne jukatańskie Cenoty.Wyprawy Nautica Travel

PROGRAM:

 

Dzień 1 –  19 maja

Wylot z Warszawy z grupą o 6:05 (zbiórka na lotnisku 3:30), przylot do MEXICO CITY o 18:30 (przesiadka w Paryżu i Atlancie – niezbędna esta lub wiza), prywatny transfer do hotelu         w centrum miasta, zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych, kolacja w hotelu. 

  Dzień 2 – 20 maja

Śniadanie. Czas na relaks po podróży ☺ Po południu wymiana waluty, a następnie zwiedzanie MEXICO CITY z przewodnikiem, obiadokolacja w postaci lokalnych tacos ☺ 

Dzień 3 –  21 maja

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, przejazd do stanowiska archeologicznego: Teotihuacan. Wizyta w destylarni i typowo lokalny meksykański obiad. Wizyta w hacjendzie produkującej pulque. Zakwaterowanie w hotelu w rejonie Teotihuacan.

Dzień 4 –  22 maja

Śniadanie. Wizyta w Otumbie i … czas na akcję! Przejazd buggy ☺ Obiad u meksykańskiej rodziny, warsztaty robienia tortilli i tamales. Powrót do hotelu na nocleg. 

  Dzień 5 –  23 maja

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, przejazd na lotnisko. Przelot wewnętrzny Mexico City – CANCUN. Prywatny transfer (ok. 1,5-2h) do hotelu BIWA w TULUM

  Dzień 6 –  24 maja

Śniadanie. Wypełnienie dokumentów nurkowych, odprawa. 2 nurkowania w CENOTACH. 

Dzień 7 –  25 maja 

Śniadanie. 2 nurkowania w CENOTACH. 

 

  Dzień 8 –  26 maja

Śniadanie. Wyjazd do prekolumbijskiego miasta Muyil (budowle El Castilo, Różowy Pałac). Następnie pływanie po starych kanałach wydrążonych przez Majów w Rezerwacie Siaan Kaan. Obiad. Kąpiel w Cenocie położonej w środku dżungli.

Dzień 9 –  27 maja 

Śniadanie. 2 nurkowania w CENOTACH. 

Opcjonalny przejazd do strefy archeologicznej TULUM.

  Dzień 10 – 28 maja

Śniadanie. 2 nurkowania w CENOTACH.

Dzień 11 – 29 maja

Śniadanie. Dzień wolny – możliwość zrealizowania dodatkowych nurkowań, wycieczek fakultatywnych lub relaks na plaży / nad basenem. 

Dzień 11 –  30 maja

Śniadanie. Wolne przedpołudnie. 

Wylot do Polski (godzina 16:20). 

Dzień 11 – 31 maja

Przylot do Warszawy (godzina 16:25).

Zakwaterowanie Nautica Travel

ZAKWATEROWANIE:

HOTEL BIWA w Tulum

 • Niewielki, trzypiętrowy hotel położony blisko centrum Tulum (w kilka minut można dojść do głównej ulicy przy której znajdują się knajpki i restauracje).
 • Klimatyzowane pokoje z łazienkami z prysznicami (jedno duże łóżko podwójne lub dwa osobne łóżka). 
 • Możliwość zakwaterowania w apartamencie czteroosobowym (salon z kuchnią, dwie osobne sypialnie – jedna z łóżkiem podwójnym i jedna z dwoma osobnymi).
 • Każdego dnia w godzinach porannych goście mogą delektować się śniadaniem – do wyboru kilka dań z karty.
 • W hotelu znajduje się basen i restauracja.
 • Dostępne jest darmowe wi-fi.

 

 • Po naszej pierwszej wizycie – przy wejściu do hotelu pojawił się mini podjazd ☺ 
 • W hotelu jest winda.
 • W łazienkach prysznice bezbrodzikowe.

Nautica Travel
Informacje Nautica Travel

INFORMACJE DODATKOWE:

Zanim zdecydujesz się na wyjazd – przeczytaj:

Ponieważ nie jest to Wyprawa Fundacji, nie będzie z nami dużej ilości kadry HSA. Organizujemy dla Was nurkowania + wsparcie przy nich i przy transferach. Natomiast jeśli chodzi o sam hotel – może nie być możliwości wsparcia osoby z kadry       w każdym pokoju. Jeśli wymagacie stałej / specjalnej pomocy – sugerujemy zaprosić na wyjazd osobę towarzyszącą, która Was wesprze. Nurkowania i transfery oraz wycieczki bierzemy na siebie ☺ A osoby towarzyszące serdecznie i gorąco zapraszamy ☺ Nienurkujące również. Jeśli nie macie kogoś takiego – dajcie nam znać, spróbujemy Was wesprzeć również w tej kwestii.

 • HOTELE – nie są w pełni przystosowane dla osób poruszających się na wózkach, ale można się po nich dość swobodnie poruszać samodzielnie: pokoje dla Was są albo na parterze, bez schodów, albo na piętrze z windą. Do restauracji jest podjazd, w większości pokoi są prysznice bezbrodzikowe. Zakwaterowanie: w zależności od ilości wózkowiczów, samodzielności uczestników – może być tak, że będą to pokoje 2 albo 3/4 osobowe – i możecie mieszkać w nich w wersji koedukacyjnej – jeśli ktoś ma problem z nocowaniem w pokoju z osobą płci przeciwnej – niezbędna będzie dopłata do pokoju jednoosobowego.
 • PRZELOT – z dwoma przesiadkami, łącznie kilkanaście godzin. Na każdy lot przydzielona będzie asysta  z lotniska, w trakcie lotu również Was wesprzemy, jeśli będziecie tego potrzebowali. Niezbędna esta (lub jeśli posiadana – wiza amerykańska). 
 • WIZA – dla obywateli polskich do 30 dni – nie jest wymagana. 
 • PASZPORT – ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu z min. 2 stronami wolnymi na wizy i stemple urzędowe.
 • SZCZEPIENIA – nie ma obowiązkowych, ale są zalecane jak przy każdym dalekim wyjeździe – prosimy o zadbanie o nie we własnym zakresie. Dotyczy to również szczepienia przeciwko covid-19.
 • MSZ – prosimy o zapoznanie się z informacjami na stronie Ministerstwa dotyczącymi wyjazdu w ten rejon świata. 
 • NURKOWANIA – poziom od łatwego do średniego. Cenoty – 4 osobowe grupy, obowiązkowa latarka (może być na kasku, przy masce, w sytuacjach trudnych – kadra będzie Wam podświetlała drogę), nurkowania są na ogół płytkie, ale nie zapomnijmy – to dla większości osób coś nowego: wpływamy do grot / jaskiń ☺
 • POSIŁKI – blisko obu hoteli znajdują się lokalne restauracje, w których można tanio i dobrze zjeść ☺

 

Informacje Nautica Travel

Pobierz ofertę w pdf:

Kliknij aby pobrać ofertę wyjazdu

Cena Nautica Travel

CENA:

Cena wyprawy:  2850 USD + 4350 PLN przelot główny

Cena wyprawy dla podróżników & nurków HSA:  3100 USD + 4350 PLN przelot

Cena wyprawy dla nienurkujących osób towarzyszących2200 USD + 4350 PLN przelot główny

Cena zawiera:

 • wysokie ubezpieczenie KL i NNW obejmujące nurkowania i zachorowania na covid-19; 
 • ubezpieczenie kosztów izolacji i kwarantanny;
 • gwarancję ubezpieczeniową Organizatora Turystyki; 
 • opiekę organizatora wyjazdu Nautica Travel;
 • obowiązkową w Polsce opłatę na Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy;
 • przelot na trasie: Warszawa – Mexico City – Cancun – Warszawa samolotami rejsowymi; z bagażem rejsowym; asysta dla OzN;
 • prywatne transfery (van przystosowany dla pasażerów poruszających się za pomocą wózków);
 • 2 noclegi w Mexico City, 2 noclegi w rejonie Teotihuacan; pokoje dwuosobowe, ze śniadaniami
 • 7 noclegów w pokoju dwu lub trzy/cztero osobowym w 4* hotelu Biwa w centrum Tulum; ze śniadaniami
 • 8 nurkowań w Cenotach (transfery z hotelu do miejsc nurkowych, 12l butle  z powietrzem i balast, latarka; woda, drobna przekąska po nurkowaniach, opieka lokalnych instruktorów nurkowania; pozwolenia); 
 • wycieczkę do Teotihuacan (transfery, bilety wstępu, obiad, opieka polskiego przewodnika, wsparcie Kadry w trudniejszym terenie).
 • zwiedzanie Mexico City z polskim przewodnikiem, lokalna obiadokolacja (wsparcie Kadry w trudniejszym terenie); 
 • przelot wewnętrzny na trasie Mexico City – Cancun, z bagażem rejsowym;
 • przejażdżka, buggy, warsztaty robienia tortilli, wizytę w destylarni (wsparcie Kadry w trudniejszym terenie)
 • wizytę w Rezerwacie Siaan Kaan, obiad (wsparcie Kadry w trudniejszym terenie); 

Dla podróżników/-czek OzN:

 • Wsparcie kadry FMB przy nurkowaniach i transferach (w zależności od liczby Uczestników: 4 – 6 osób);
 • opłaconych pomocników przy nurkowaniach w Cenotach (zanoszenie butli i balastu, pomoc z wózkami, zmiana butli itd.);
 • Dofinansowanie od FUNDACJI im. Asi Kułakowskiej „Mniejszy Błękit” w wysokości 250 USD.

Cena nie zawiera:

 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego. Niewymienionych posiłków
 • Wycieczek i nurkowań opcjonalnych. 
 • Napiwków.
 • Wypożyczenia sprzętu nurkowego. Nitroksu. Butli 15 l.

Formularz zgłoszenia na wyprawę

  Nazwisko (jak w paszporcie):

  Imię (jak w paszporcie):

  Drugie Imię (jak w paszporcie):

  Data urodzenia (dzień, miesiąc, rok):

  E-mail:

  Numer telefonu komórkowego (zabieranego na wyjazd):

  Nr paszportu:

  Data ważności:

  Czy jesteś osobą z niepełnosprawnością?

  Stopień nurkowy:

  Rok certyfikacji:

  Liczba nurkowań:

  Data ostatniego nurkowania:

  Zakres potrzebnej asysty w czasie nurkowania (np. czy zanurzasz się samodzielnie, przedmuchujesz uszy, obsługujesz inflator, itp.):

  Rodzaj niepełnosprawności (ruch, słuch, wzrok, inna/jaka):

  Czy poruszasz się za pomocą wózka?

  Zakres potrzebnej asysty w czasie podróży / transferów oraz w hotelu / pokoju:

  Stopień nurkowy:

  Rok certyfikacji:

  Liczba nurkowań:

  Data ostatniego nurkowania:

  ... dodatkowe nurkowania?

  ... podnieść uprawnienia?

  ... szkolenia/uprawnienia na wyjeździe?

  Tak (jakie?)

  Rozmiar koszulki (T-Shirt):

  Alergie / diety / zażywane leki

  Proszę o ubezpieczenie CP (choroby przewlekłe), dodatkowo płatne:

  Proszę o ubezpieczenie KRiT (koszty rezygnacji i przerwania imprezy turystycznej), dodatkowo płatne:


  OŚWIADCZENIA: Oświadczam, że zapoznałem się z treścią Warunków Uczestnictwa i Regulaminem Świadczenia Usług Drogą Elektroniczną oraz Warunków Ogólnych Ubezpieczenia, które stanowią integralną część Umowy Zgłoszenia i akceptuję je. Potwierdzam prawdziwość wszystkich danych zawartych w powyższym Formularzu. Wyrażam zgodę na przetwarzanie i wykorzystywanie moich danych osobowych zawartych w Zgłoszeniu zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. do celów związanych z rezerwacją imprezy. Wyrażam również zgodę na używanie mojego adresu e-mail do powyższych celów. Jednocześnie przyjmuję, że mam prawo wglądu, zmian i usunięcia moich danych osobowych w biurze Nautica Travel. Uczestnicy zwalniają lekarzy leczących ich w kraju i za granicą z obowiązku dochowania tajemnicy lekarskiej oraz zezwalają na udostępnienia dokumentacji z przebiegu leczenia na wezwanie ubezpieczyciela. Wyrażam zgodę na przesyłanie umowy drogą elektroniczną w pliku zamkniętym na podany adres mailowy.


  Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:

  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest NAUTICA TRAVEL Sp. z o.o., ul. Vetulaniego 5/305, 31-226 Kraków.

  2. Kontakt elektroniczny: biuro@nauticatravel.pl;

  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu subskrypcji do newslettera na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

  4. Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji

  5. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych

  6. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

  7. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak odmowa wyrażenia zgody może skutkować brakiem otrzymywania newslettera.


  RODO - Oświadczenie Uczestnika Wyjazdu

  Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:

  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest NAUTICA TRAVEL Sp. z o.o. ul. Vetulaniego 5/301, 31-226 Kraków.

  2. Kontakt elektroniczny: biuro@nauticatravel.pl

  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji umowy - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą:

   • Podmioty uczestniczące w realizacji zlecenia;

   • Dział Księgowy;

   • Podmioty współpracujące z administratorem w zakresie organizacji i wykonywania umowy organizacji imprezy turystycznej w tym firmy ubezpieczeniowe.

  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 6 lat po ustaniu przetwarzania danych osobowych.

  6. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

  7. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  8. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową zawarcia umowy.

  9. Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazywane do Państw trzecich poza obszar Europejskiego Obszaru Gospodarczego na podstawie art. 49 ust. 1 lit. a) i b) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. co jest konieczne do wykonania umowy o organizację imprezy turystycznej.

  Niniejszy obowiązek otrzymałem/-am:


  ZGODA:
  Niniejszym, na podstawie art. 49 ust. 1 lit. a) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r., wyrażam zgodę na przekazywanie moich danych osobowych pozyskanych przez NAUTICA TRAVEL Sp. z o.o. ul. Vetulaniego 5/301, 31-226 Kraków, w celu wykonania umowy organizacji imprezy turystycznej, do państw trzecich (poza obszar EOG) i zostałem/-am poinformowana o ryzykach z tym związanych na co również wyrażam zgodę.


  Wyrażam zgodę na udział w relacji filmowej i fotorelacji z Wyprawy, które pojawią się na stronie i mediach społecznościowych organizatora wyjazdu Nautica Travel oraz Fundacji Mniejszy Błękit. Materiały nagrywane są w celu promocji wyjazdów i aktywności nurkowej i podróżniczej osób z niepełnosprawnościami. Zdjęcia i filmy robione / kręcone będą z wyczuciem i należytą uważnością, tak by nie urazić uczuć Uczestników i nie powodować ich dyskomfortu.


  Potwierdzam, że zapoznałam/em się z informacjami dotyczącymi warunków wyjazdu dostępnymi w Ofercie


  • Organizator Wyjazdu: Nautica Travel Sp. z o.o
  • Numer koncesji Organizatora Turystyki: Z/9/2016
  • Gwarancja Ubezpieczeniowa: UNIQA
  • Wyjazd organizowany zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych
  • Posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową Organizatora Turystyki zabezpieczającą Państwa interesy jako turysty
  • Każda osoba, która z nami wyjeżdża zabezpieczona jest w Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym i Pomocowym, w tym również na wypadek niewypłacalności organizatora
  • Zadbajcie o to, aby Wasz wyjazd był bezpieczny

  Informacje szczegółowe:
  biuro@nauticatravel.pl

  Numer konta:
  Santander Bank Polska
  PLN 61 1090 2053 0000 0001 3183 5405
  USD PL 55 1090 2053 0000 0001 3183 5610
  EUR PL 77 1090 2053 0000 0001 3183 5602