TRUK - Egzotyka, Rafa, Wraki, Historia!

TRUK (Chuuk) 2025

Kierunek:Truk

Termin:05-19.01.2025

Nautica

01/2025

Wyprawy Nautica Travel

OPIS:

Mikronezja – maleńki, wyspiarski kraj w archipelagu Karolin Wschodnich.

Laguny Chuuk skrywają ponad 60 wraków statków i zatopionych samolotów – pozostałości po japońskiej flocie zniszczonej w 1944r podczas amerykańskiej operacji wojskowej – Hailstone.

( )

Celem naszej wyprawy są japońskie wraki, które od 80 lat spoczywają w lagunie Chuuk (Ghost Fleet). Stan w jakim są zachowane wabi fotografów podwodnych, filmowców, nurków rekreacyjnych i technicznych z całego świata.

Nurkując na pokrytych rafą koralową wrakach cesarskiej floty, mamy wrażenie, że czas się zatrzymał. Na pokładach stoją czołgi i armaty, ładownie wypełnione są amunicją i częściami zapasowymi uzbrojenia, w kambuzach leżą talerze i butelki po sake.
Wydaje się, że przyrządy w maszynowniach nadal wskazują ciśnienie i temperaturę… Tylko stada ryb, które przejęły władanie nad statkami przywracają temu miejscu obecny, rzeczywisty wymiar.
Jesteśmy w unikalnym muzeum II Wojny Światowej, wymarzonym miejscu dla pasjonatów nurkowań wrakowych i pasjonatów historii.

Baza nurkowa została założona przez Kimiuo Aiseka w 1973 roku, obecnie nadal pozostaje w rękach rodziny Aisek, obsługuje nurków na wszystkich poziomach wyszkolenia, także technicznych, rebreatherowych. Baza dysponuje bardzo dobrym zapleczem technicznym.

W Resorcie Blue Lagoon znajdują się 54 wygodne pokoje z klimatyzacją i łazienką. W każdym pokoju jest prywatny balkon z widokiem na lagunę Truk lub ogród.  Restauracja z jedzeniem przygotowywanym na miejscu – a la carte serwują min. owoce morza i ryby. W karcie kuchnia: Azjatycka, Amerykańska i Europejska. Każdy znajdzie coś dla siebie.  W resorcie dostępne jest Wi-Fi.

Nurkowania Nautica Travel

NURKOWANIA:

Czy nurkowania wrakowe na Truk wymagają specjalnych kwalifikacji?

Większość wraków laguny leży w przedziale głębokości 15-30 metrów. Aby je odwiedzić, wystarczą uprawnienia AOWD dowolnej organizacji nurkowej.

Sugerujemy specjalizację Deep Diver, gdyż część wraków ma możliwość penetracji ładowni, są to miejsca z przegłębieniem do 35-37m.

Przy nurkowaniach do głębszych wraków wymagana jest licencja Deep lub uprawnienia techniczne pozwalające na przeprowadzenie nurkowań dekompresyjnych. Ze względu na długie czasy denne, bardzo przydatny jest stopień nurka nitroksowego (ten kurs sugerujemy zakończyć przed wyjazdem – zapraszamy szkolenia@mniejszyblekit.pl ).

Centrum nurkowe zapewnia butle stage oraz nitroks i trimix (jeżeli chcesz używać trimix, daj nam znać, sprawdzimy możliwości). Należy zabrać ze sobą osprzęt do stage oraz odpowiednie automaty.

fot: Konjiu

Jeżeli Podczas nurkowań wykonuje się głębokie penetracje wraków, to decyzję o poruszaniu się w przestrzeniach zamkniętych i pozbawionych światła naturalnego zależy od wyszkolenia i doświadczenia zespołu nurkowego. Zaplanujemy tak dobrane grupy, abyś mogła/mógł zrealizować swoje zaplanowane nurkowania.

Plan nurkowania dostosowuje się zawsze do poziomu uczestników, uwzględniając ich komfort i bezpieczeństwo oraz aktualny stan psychofizyczny. Sugerujemy w trakcie dni nurkowych jeden dzień wolny, aby odpocząć i odsycić organizm przed kolejnymi dniami nurkowymi.

Co zobaczymy pod wodą?

Wraki laguny Truk, wskrzeszone dla świata nurkowego przez Jacquesa Coustea w latach 60-tych to fascynujące, podwodne muzeum:

 • Aikoku Maru głębokość 50 m. Eksplozja całkowicie zniszczyła przednią część ładunkową, na pokładzie można obejrzeć dwa działa przeciwlotnicze oraz umieszczoną tam 17 lutego 1994 r. tablicę pamiątkową i pomnik, upamiętniający ofiary operacji Hailstone.
 • Betty Bomber głębokość 18 m. Bombowiec z dużym wejściem, umożliwiającym pływanie wewnątrz kadłuba. Na zewnątrz można zobaczyć m.in. radio i karabin maszynowy. Niedaleko wraku znajdują się dwa silniki, kilka uszkodzonych myśliwców, duży karabin maszynowy i wyrzutnia torped.
 • Emily Flying Boat głębokość 18 m. Największy wrak samolotu, większość wyposażenia jest nadal na miejscu włącznie z fotelem pilota i tablicą rozdzielczą.
 • Fujikawa Maru głębokość 30 m. Najpopularniejszy wrak, w jego wnętrzu mieszczą się myśliwce „Zero” i karabiny maszynowe. Interesujący warsztat w maszynowni – ta część wymaga technicznego podejścia do nurkowania.
 • Gosei Maru głębokość 30 m. Ten niewielki przybrzeżny frachtowiec zatonął z  ładunkiem ośmiometrowych torped, głowic i niewypałów. Na kolejnym poziomie można eksplorować maszynownię i pomieszczenia kuchenne. Fotogeniczna, pokryta miękkimi koralami śrub.
fot: Paweł Lis
fot: Paweł Lis
 • Heian Maru leży na 28 m. Największy wrak w lagunie. Wybudowany w 1930 r. jako wielki statek pasażerski, przerobiony na statek zaopatrzenia łodzi podwodnych i włączony do sił Marynarki Wojennej w 1941 r. Trafiony torpedą, szybko zatonął z ładowniami pełnymi bomb i części do łodzi podwodnych.
 • Hoki Maru głębokość 43 m. wybuch podzielił wrak na dwie części, w ładowniach znajdziemy bomby głębinowe, samochody ciężarowe, traktory, ciężki sprzęt budowlany.
 • I-169 Submari głębokość 43 m. okręt podwodny, który uczestniczył w ataku na Pearl Harbor. W 1944 roku, kiedy rozpoczęła się operacja Hailstone, okręt błyskawicznie zanurzył się pod powierzchnię, ale załoga nie domknęła głównego luku i przedni przedział został zalany. Mimo prób nie udało się uratować załogi. Jedyną osobą ocalałą z załogi tej łodzi podwodnej był kapitan, który w czasie ataku przebywał na wyspie. Po ataku wrak dodatkowo zniszczony przez  Japończyków, stracił część dziobową.
 • Kansho Maru głębokość 30 m. Pod pokładem możemy odwiedzić łatwo dostępną maszynownię, kambuz, zobaczyć łazienki,  telegraf, radio, skład rowerów. Można swobodnie wypłynąć otworem na rufie.

To tylko krótkie zestawienie najlepiej znanych jednostek. Dotarcie na miejsce nurkowe na pokładzie speedboat’u to zaledwie kilka-kilkadziesiąt minut.

fot: Paweł Lis
fot: Paweł Lis
fot: Paweł Lis

Wyprawy Nautica Travel

PROGRAM:

DZIEŃ 1 i 2:

Wylot z Warszawy do Manili*. Nocleg w 4* hotelu Belmont przy lotnisku. Możliwość rezerwacji biletu lotniczego w innej konfiguracji (miasto wylotu, data) lub rezerwacji przelotu we własnym zakresie.

DZIEŃ 3:

Śniadanie, czas wolny w Manili. Nocny wylot przez GUAM na TRUK. Mozliwośc zrealizowania opcjonalnej wyieczki, osoby zainteresowane prosimy o informację. (*Godziny przelotu mogą ulec zmianie).

DZIEŃ 4:

Poranny przylot na Truk. Zakwaterowanie w Blue Lagoon Resort. Zapoznanie z Resortem i Bazą nurkową. Zmontowanie i zebranie odpowiedniego sprzętu. Odpoczynek po podróży.

DZIEŃ 5 – 11:

Śniadania. Pakiet nurkowy: 6 dni po 2nurkowania  dziennie (rekreacyjne lub techniczne) + 1 dzień wolny.

NASZA SUGESTIA: Ze względu na głębokość nurkowań sugerujmy dzień wolny w środku programu nurkowego. Tego dnia odpoczniemy, wysycimy się trochę a dodatkowo proponujemy zwiedzenie wyspy.

DZIEŃ 12:

Śniadanie, wolne przedpołudnie – wieczorny przylot do Manili. Nocleg w Hotelu Belmont.

DZIEŃ 13:

Śniadanie. Dzień wolny w Manili. Możliwość zrealizowania opcjonalnego zwiedzania miasta.

DZIEŃ14 i 15:

Śniadanie. Wylot od Polski, przylot dnia następnego.

*Program może nieznacznie ulec zmianie ze względu na konfigurację przelotów, warunki pogodowe i doświadczenie nurkowe osób Uczestniczących w wyjeździe.

*Program może ulec zmianom z powodu wystąpienia siły wyższej. W takim przypadku będziemy proponować alternatywne (równomierne finansowo) rozwiązania zastępcze. Nierównoważne finansowo rozwiązania wymagają dopłaty nadwyżki w stosunku do obliczonego kosztorysu.

Informacje Nautica Travel

INFORMACJE DODATKOWE:

INFORMACJE ISTOTNE DLA PODRÓŻNIKÓW

 • Paszport musi być ważny minimum pół roku od daty powrotu + mieć 2 wolne strony na wizy.
 • Wiza Mikronezja – ruch bezwizowy. USA (przelot jest przez Guam, terytorium USA) – Polska została formalnie włączona
  do Programu Ruchu Bezwizowego (Visa Waiver Program). Elektroniczny System Autoryzacji Podróży (ESTA) jest już dostępny dla obywateli Polski. Opłata: ok. 21 USD. Jednakże będąc po 2021 w krajach takich jak Kuba, Sudan – wymagana
  jest wiza B1/B2 USA.
 • ZALECAMY – ubezpieczenie kosztów rezygnacji: Warunkiem ubezpieczenia jest podpisana umowa zgłoszenie. Prosimy zapoznać się z warunkami ubezpieczenia na stronie: Nautica Travel
 • Szczepienia / Zdrowie – brak obowiązkowych (sugerowany Covid). Zalecane picie wody butelkowanej i napojów bez lodu. W resorcie Blue Lagoon
  w pokojach jest codziennie uzupełniany pojemnik z wodą pitną.
  Na miejscu znajdują się dwa sklepy w których można uzupełnić także brakującą wodę.
  Zalecamy używanie środków odstraszających komary. Sugerujemy przed wyjazdem kontakt z lekarzem medycyny tropikalnej / podróży.
  Warto skonsultować się przed wyjazdem także z lekarzem
  w temacie krążenia i zakrzepów. Długość podróży ma olbrzymi wpływ na zmęczenie i zaburzenia krążenia.
 • Pogoda: wyspa znajduje sią w tropikalnym klimacie oceanicznym; jest tu ciepło i wilgotno. Temperatura oscyluje ok. 27C, sięgając granic od 21-32C. Temperatura wody 27-29C.
 • Waluta: Na Chuuk obowiązuje kurs dolara amerykańskiego. Można płacić kartą w recepcji Resortu czy w bazie, natomiast zalecamy zabrać gotówkę (USD) – może zdarzyć się, że banki będą zamknięte, lub nie będzie możliwości wypłacić / wymienić waluty.
 • Prąd: Na Chuuk używa się prądu o napięciu 110/120V, 60Hz, amerykańskie wtyczki – niezbędne przejściówki i przedłużacz (rozgałęziacz). W resorcie pracuje generator prądu, występują chwilowe przerwy w dostawie prądu – 5-10 min).
 • Covid / obostrzenia / testy: Na dzień dzisiejszy w Mikronezji oraz krajach tranzytowych zostały zniesione obostrzenia i restrykcje związane z COVID-19. Jezeli takowe się pojawią bedziemy informować na bieżąco.
 • Minimalne uprawnienia zalecane do wzięcia udziału w wyprawie: AOWD + 30-50 zalogowanych nurkowań.
 • Specjalizacja Nitrox Diver rekomendowana do tego typu nurkowań. Baza dysponuje bardzo dobrym zapleczem mieszania gazów. Dla każdego nurkowania można przygotować bestmix nitroxowy aby zostać na wraku maksymalny możliwy czas.
 • Przy zakupie biletu we własnym zakresie sugerujemy dzień przerwy w Manilii ( lub innym mieście tranzytowym) przed i po przylocie z Truk, ze względu na możliwe opóźnienia, zmiany godzin przelotów itp.

Informacje wyjazdowe dla Nurków z Niepełnosprawnościami – kliknij -> TUTAJ

Cena Nautica Travel

CENA:

CENA WYJAZDU: 3150 USD + przelot

CENA WYJAZDU DLA NzN 3150 USD + przelot

Cena uwzględnia dofinansowanie FMB w wysokości 950 USD.

Liczba miejsc z dofinansowaniem dla NzN: 3, decyduje kolejność zgłoszeń.

Każda kolejna osoba: dopłata do indywidualnego przewodnika nurkowego / asysty nurkowej: 150 usd / dziennie.

Zapewniamy asystę nurkową. Jeśli wiesz, że będzie Ci potrzebne wsparcie w hotelu – zachęcamy do zabrania osoby towarzyszącej, wspierającej. Jeżeli potrzebujecie więcej informacji na temat dostępności – zapytajcie.

 

Daty wpłat:

Przy rezerwacji: Kwota PLN (bilet) (jeśli bilety kupowane indywidualnie – kwota rezerwacji: 1000 USD)

II rata: 1000USD – 5.06.2024

III rata:  1500 USD – 5.08.2024

IV rata: dopłata do całości – 5.10.2024 . 

Wpłaty w walucie lub w PLN po kursie sprzedaży banku Santander z dnia wpłaty. (Możliwość wpłat wg innego harmonogramu lub wpłata całości przy rezerwacji – prosimy o informację przy zgłoszeniu).

Ubezpieczenie KRiT (koszty rezygnacji i przerwania imprezy):  3% ceny wyjazdu. 

Przy wpłacie całości przy rezerwacji: Ubezpieczenie KRiT: GRATIS

Możliwość ubezpieczenia od chorób przewlekłych – osoby zainteresowane prosimy o informację przy zgłoszeniu.

Cena zawiera:

 • Rozszerzone / wysokie ubezpieczenie KL i NNW obejmujące nurkowania (powietrze + nitrox do 40%, nurkowania techniczne, wymagające mieszanek nitrox >40% – sugerujemy ubezpieczenie DAN), obejmujące koszty kwarantanny
  lub izolacji w przypadku zachorowania na covid,
 • opiekę polskiego instruktora z Nautica Travel,
 • transfery lotnisko-hotel-lotnisko (Manila + Truk),
 • zakwaterowanie 8 dób w pokojach dwuosobowych
  w Resorcie Blue Lagoon TRUK (możliwość dopłaty do pokoju jednoosobowego; osoby zainteresowane prosimy
  o informację),
 • śniadania w formie bufetu lub wg pozycji z menu,
 • 3 noclegi tranzytowe ze śniadaniami w Manili ,
 • 2 x late check out w Manili
 • pakiet nurkowy: 6 dni nurkowych – 12 nurkowań, butle
  z powietrzem, balast (2 nurkowania dziennie rekreacyjne
  lub techniczne – dochodzą dopłaty za gazy inne niż powietrze i dodatkowy sprzęt – prosimy o zgłoszenie przy rezerwacji),
 • wycieczka lądowa – wyspa Truk,
 • składkę na obowiązkowy Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy,
 • Gwarancję ubezpieczeniową Organizatora Turystyki.

Cena nie zawiera:

 • przelotu  na trasie: Warszawa – Manila – Warszawa samolotami rejsowymi z bagażem: bilet indywidualny od 4000 PLN
  (Cena przelotu z Polski do Manili zależna od dnia rezerwacji, konfiguracji przelotu, taryfy, miasta wylotu.
  Istnieje możliwość zakupu biletu lotniczego we własnym zakresie),
 • przelotu na trasie: Manila – Guam – Truk – Guam – Manila samolotami rejsowymi z bagażem: bilet indywidualny od 5350 PLN (Istnieje możliwość zakupu biletu lotniczego we własnym zakresie),
 • pozwolenia na nurkowanie: 50 usd  (opłata roczna, płatna gotówką pierwszego dnia przy rejestracji w bazie na miejscu),
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego: 600 usd,
 • sprzętu nurkowego innego niż wymieniony (możliwość wypożyczenia na miejscu), nitroksu / innych gazów (na poprzednich wyjazdach były problemy z uzyskaniem trimixu – poprosimy o informację czy będzie dla Ciebie niezbędny – sprawdzimy możliwości),
 • testów covid, jeśli wymagane,
 • napiwków,
 • posiłków innych niż wymienione,
 • opłaty wylotowej: 30 usd (płatne gotówką na lotnisku),
 • wiza USA/ ESTA

Formularz zgłoszenia na wyprawę

  Nazwisko (jak w paszporcie):

  Imię (jak w paszporcie):

  Drugie Imię (jak w paszporcie):

  Data urodzenia (dzień, miesiąc, rok):

  E-mail:

  Numer telefonu komórkowego (zabieranego na wyjazd):

  Nr paszportu:

  Data ważności:

  Czy jesteś osobą z niepełnosprawnością?

  Stopień nurkowy:

  Rok certyfikacji:

  Liczba nurkowań:

  Data ostatniego nurkowania:

  Zakres potrzebnej asysty w czasie nurkowania (np. czy zanurzasz się samodzielnie, przedmuchujesz uszy, obsługujesz inflator, itp.):

  Rodzaj niepełnosprawności (ruch, słuch, wzrok, inna/jaka):

  Czy poruszasz się za pomocą wózka?

  Zakres potrzebnej asysty w czasie podróży / transferów oraz w hotelu / pokoju:

  Stopień nurkowy:

  Rok certyfikacji:

  Liczba nurkowań:

  Data ostatniego nurkowania:

  ... dodatkowe nurkowania?

  ... podnieść uprawnienia?

  ... szkolenia/uprawnienia na wyjeździe?

  Tak (jakie?)

  Rozmiar koszulki (T-Shirt):

  Alergie / diety / zażywane leki

  Proszę o ubezpieczenie CP (choroby przewlekłe), dodatkowo płatne:

  Proszę o ubezpieczenie KRiT (koszty rezygnacji i przerwania imprezy turystycznej), dodatkowo płatne:


  OŚWIADCZENIA: Oświadczam, że zapoznałem się z treścią Warunków Uczestnictwa i Regulaminem Świadczenia Usług Drogą Elektroniczną oraz Warunków Ogólnych Ubezpieczenia, które stanowią integralną część Umowy Zgłoszenia i akceptuję je. Potwierdzam prawdziwość wszystkich danych zawartych w powyższym Formularzu. Wyrażam zgodę na przetwarzanie i wykorzystywanie moich danych osobowych zawartych w Zgłoszeniu zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. do celów związanych z rezerwacją imprezy. Wyrażam również zgodę na używanie mojego adresu e-mail do powyższych celów. Jednocześnie przyjmuję, że mam prawo wglądu, zmian i usunięcia moich danych osobowych w biurze Nautica Travel. Uczestnicy zwalniają lekarzy leczących ich w kraju i za granicą z obowiązku dochowania tajemnicy lekarskiej oraz zezwalają na udostępnienia dokumentacji z przebiegu leczenia na wezwanie ubezpieczyciela. Wyrażam zgodę na przesyłanie umowy drogą elektroniczną w pliku zamkniętym na podany adres mailowy.


  Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:

  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest NAUTICA TRAVEL Sp. z o.o., ul. Vetulaniego 5/305, 31-226 Kraków.

  2. Kontakt elektroniczny: biuro@nauticatravel.pl;

  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu subskrypcji do newslettera na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

  4. Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji

  5. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych

  6. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

  7. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak odmowa wyrażenia zgody może skutkować brakiem otrzymywania newslettera.


  RODO - Oświadczenie Uczestnika Wyjazdu

  Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:

  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest NAUTICA TRAVEL Sp. z o.o. ul. Vetulaniego 5/301, 31-226 Kraków.

  2. Kontakt elektroniczny: biuro@nauticatravel.pl

  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji umowy - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą:

   • Podmioty uczestniczące w realizacji zlecenia;

   • Dział Księgowy;

   • Podmioty współpracujące z administratorem w zakresie organizacji i wykonywania umowy organizacji imprezy turystycznej w tym firmy ubezpieczeniowe.

  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 6 lat po ustaniu przetwarzania danych osobowych.

  6. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

  7. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  8. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową zawarcia umowy.

  9. Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazywane do Państw trzecich poza obszar Europejskiego Obszaru Gospodarczego na podstawie art. 49 ust. 1 lit. a) i b) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. co jest konieczne do wykonania umowy o organizację imprezy turystycznej.

  Niniejszy obowiązek otrzymałem/-am:


  ZGODA:
  Niniejszym, na podstawie art. 49 ust. 1 lit. a) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r., wyrażam zgodę na przekazywanie moich danych osobowych pozyskanych przez NAUTICA TRAVEL Sp. z o.o. ul. Vetulaniego 5/301, 31-226 Kraków, w celu wykonania umowy organizacji imprezy turystycznej, do państw trzecich (poza obszar EOG) i zostałem/-am poinformowana o ryzykach z tym związanych na co również wyrażam zgodę.


  Wyrażam zgodę na udział w relacji filmowej i fotorelacji z Wyprawy, które pojawią się na stronie i mediach społecznościowych organizatora wyjazdu Nautica Travel oraz Fundacji Mniejszy Błękit. Materiały nagrywane są w celu promocji wyjazdów i aktywności nurkowej i podróżniczej osób z niepełnosprawnościami. Zdjęcia i filmy robione / kręcone będą z wyczuciem i należytą uważnością, tak by nie urazić uczuć Uczestników i nie powodować ich dyskomfortu.


  Potwierdzam, że zapoznałam/em się z informacjami dotyczącymi warunków wyjazdu dostępnymi w Ofercie


  • Organizator Wyjazdu: Nautica Travel Sp. z o.o
  • Numer koncesji Organizatora Turystyki: Z/9/2016
  • Gwarancja Ubezpieczeniowa: UNIQA
  • Wyjazd organizowany zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych
  • Posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową Organizatora Turystyki zabezpieczającą Państwa interesy jako turysty
  • Każda osoba, która z nami wyjeżdża zabezpieczona jest w Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym i Pomocowym, w tym również na wypadek niewypłacalności organizatora
  • Zadbajcie o to, aby Wasz wyjazd był bezpieczny

  Informacje szczegółowe:
  biuro@nauticatravel.pl

  Numer konta:
  Santander Bank Polska
  PLN 61 1090 2053 0000 0001 3183 5405
  USD PL 55 1090 2053 0000 0001 3183 5610
  EUR PL 77 1090 2053 0000 0001 3183 5602