Egzotyka, rafa, wraki, historia. Cztery słowa - klucze naszej wyprawy.

Mikronezja – Atol Truk

Kierunek:Mikronezja – Atol Truk

Termin:30.11 – 14.12 2023

Liczba miejsc:3

Nautica Nautica Nautica

123

Wyprawy Nautica Travel

OPIS:

Mikronezja – maleńki, wyspiarski kraj w archipelagu Karolin Wschodnich. Celem naszej wyprawy są japońskie wraki, które od 79 lat spoczywają w lagunie Truk – Ghost Fleet. Ich ilość, a także stan w jakim są zachowane wabi fotografów podwodnych, filmowców, nurków rekreacyjnych i technicznych z całego świata. Nurkując na pokrytych rafą koralową wrakach cesarskiej floty, mamy wrażenie, że czas się zatrzymał. Na pokładach stoją czołgi i armaty, ładownie wypełnione są amunicją i częściami zapasowymi uzbrojenia, w kambuzach leżą talerze i butelki po sake. Wydaje się, że przyrządy w maszynowniach nadal wskazują ciśnienie i temperaturę… Tylko stada ryb, które przejęły władanie nad statkami przywracają temu miejscu obecny, rzeczywisty wymiar. Jesteśmy w unikalnym muzeum II Wojny Światowej, wymarzonym miejscu dla pasjonatów nurkowań wrakowych.

Nautica Travel
Nurkowania Nautica Travel

NURKOWANIA:

Czy nurkowania wrakowe na Truk wymagają specjalnych kwalifikacji? Większość wraków laguny leży w przedziale głębokości 15-30 metrów. Aby je odwiedzić, wystarczą uprawnienia AOWD dowolnej organizacji nurkowej. Przy nurkowaniach do głębszych wraków wymagana jest licencja Deep lub uprawnienia techniczne pozwalające na przeprowadzenie nurkowań dekompresyjnych. Ze względu na długie czasy denne, bardzo przydatny jest stopień nurka nitroksowego
(ten kurs można zrobić na miejscu u osoby prowadzącej wyjazd). Baza nurkowa została założona przez Kimiuo Aiseka w 1973 roku, obecnie nadal pozostaje w rękach rodziny Aisek, obsługuje nurków na wszystkich poziomach wyszkolenia, także technicznych, rebreatherowych. Resort zapewnia butle stage oraz nitroks i trimix. Podczas nurkowań wykonuje się głębokie penetracje wraków. Decyzja o poruszaniu się w przestrzeniach zamkniętych i pozbawionych światła naturalnego zależy od wyszkolenia i doświadczenia zespołu nurkowego. Plan nurkowania dostosowuje się zawsze do poziomu uczestników, uwzględniając ich komfort i bezpieczeństwo.

Co zobaczymy?
Wraki laguny Truk, wskrzeszone dla świata nurkowego przez Jacquesa Coustea w latach 60-tych to fascynujące, podwodne muzeum. Zaprezentujmy tylko najlepiej znane nurkom jednostki:

Aikoku Maru głębokość 50m. Eksplozja całkowicie zniszczyła przednią część ładunkową, na pokładzie można obejrzeć dwa działa przeciwlotnicze oraz umieszczoną tam 17 lutego 1994 r. tablicę pamiątkową i pomnik, upamiętniający ofiary operacji Hailstone.

Betty Bomber głębokość 18m. nieuszkodzony bombowiec z dużym wejściem, umożliwiającym pływanie wewnątrz kadłuba. Na zewnątrz można zobaczyć m.in. radio i karabin maszynowy. Niedaleko wraku znajdują się dwa silniki, kilka uszkodzonych myśliwców, duży karabin maszynowy i wyrzutnia torped.

Emily Flying Boat głębokość 18 m. największy wrak samolotu, większość wyposażenia jest nadal na miejscu włącznie z fotelem pilota i tablicą rozdzielczą.

Fujikawa Maru głębokość 30m. Najpopularniejszy wrak, w jego wnętrzu mieszczą się myśliwce „Zero” i karabiny maszynowe. Interesujący warsztat w maszynowni.

Gosei Maru głębokość 30m. Ten niewielki przybrzeżny frachtowiec zatonął z ładunkiem ośmiometrowych torped, głowic i niewypałów. Na kolejnym poziomie można eksplorować maszynownię i pomieszczenia kuchenne. Fotogeniczna, pokryta miękkimi koralami śruba.

Heian Maru leży na 28m. Największy wrak w lagunie. Wybudowany w 1930 r. jako wielki statek pasażerski, przerobiony na statek zaopatrzenia łodzi podwodnych i włączony do sił Marynarki Wojennej w 1941 r. Trafiony torpedą, szybko zatonął z ładowniami pełnymi bomb i części do łodzi podwodnych.

Hoki Maru głębokość 43 m. wybuch podzielił wrak na dwie części, w ładowniach znajdziemy bomby głębinowe, samochody ciężarowe, traktory, ciężki sprzęt budowlany.

I-169 Submari głębokość 43 m. okręt podwodny, który uczestniczył w ataku na Pearl Harbor. W 1944 roku, kiedy rozpoczęła się operacja Hailstone, okręt błyskawicznie zanurzył się pod powierzchnię, ale załoga nie domknęła głównego luku i przedni przedział został zalany. Mimo prób nie udało się uratować załogi. Jedyną osobą ocalałą z załogi tej łodzi podwodnej był kapitan, który w czasie ataku przebywał na wyspie. Po ataku wrak dodatkowo zniszczony przez Japończyków, stracił część dziobową.

Kansho Maru głębokość 30 m. Pod pokładem możemy odwiedzić łatwo dostępną maszynownię, kambuz, zobaczyć łazienki, telegraf, radio, skład rowerów. Można swobodnie wypłynąć otworem na rufie.

Wyprawy Nautica Travel

PROGRAM:

Dzień 1 i 2 Wylot z Warszawy do Manili*. Nocleg w 4* hotelu Belmont przy lotnisku.
Możliwość rezerwacji biletu lotniczego w innej konfiguracji (miasto wylotu, data) lub rezerwacji we własnym
zakresie.
Dzień 3 – Śniadanie, czas wolny w Manili.
Możliwość zorganizowania opcjonalnego zwiedzania z przewodnikiem.
Wieczorny wylot przez GUAM na TRUK.
(*Godziny przelotu mogą ulec zmianie).
Dzień 4 – Poranny przylot na Truk. Zakwaterowanie w Blue Lagoon Resort.
(Opcjonalny check dive w zależności od godzin przelotów).
Dzień 5 – 12 Śniadania. Pakiet nurkowy: 7 dni po 2 nurkowania dziennie (rekreacyjne lub techniczne) + 1 dzień wolny.
NASZA SUGESTIA: Ze względu na głębokość nurkowań sugerujmy dzień wolny w środku programu
nurkowego. Tego dnia odpoczniemy, wysycimy się trochę, a dodatkowo proponujemy zwiedzenie wyspy.
Dzień 13 – Wolne przedpołudnie – wieczorny przylot do Manili. Nocleg w Hotelu Belmont.
Dzień 14 – 15 Wylot do Polski / przylot dnia następnego.

*Program może nieznacznie ulec zmianie ze względu na konfigurację przelotów, warunki pogodowe i doświadczenie
nurkowe osób Uczestniczących w wyjeździe.
*Program może ulec zmianom z powodu wystąpienia siły wyższej. W takim przypadku będziemy proponować
alternatywne (równomierne finansowo) rozwiązania zastępcze. Nierównoważne finansowo rozwiązania wymagają
dopłaty nadwyżki w stosunku do obliczonego kosztorysu.

Zakwaterowanie Nautica Travel

ZAKWATEROWANIE:

Resort Blue Lagoon ***
W resorcie znajdują się 54 wygodne pokoje z klimatyzacją i łazienką. W każdym pokoju jest prywatny balkon z widokiem na lagunę Truk lub ogród. Restauracja – a la carte serwuje min. owoce morza i ryby. W resorcie dostępne jest Wi-Fi. Ośrodek znajduje się w miejscu, gdzie w lutym 1944 roku marynarka USA zaatakowała Truk. W okolicy znajduje się wiele wraków marynarki japońskiej z okresu Drugiej Wojny Światowej.

Nautica Travel
Informacje Nautica Travel

INFORMACJE DODATKOWE:

Paszport musi być ważny minimum pół roku od daty powrotu + mieć 2 wolne strony na wizy.

Wiza Mikronezja – ruch bezwizowy. USA (przelot jest przez Guam, terytorium USA) – Polska została formalnie włączona do Programu Ruchu Bezwizowego (Visa Waiver Program). Elektroniczny System Autoryzacji Podróży (ESTA) jest już dostępny dla obywateli Polski. Opłata: ok. 21 USD.

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji: ZALECANE. Warunkiem ubezpieczenia jest podpisana umowa zgłoszenie. Prosimy zapoznać się z warunkami ubezpieczenia na stronie: www.nauticatravel.pl

Szczepienia – brak obowiązkowych (poza Covid). Zalecane picie wody butelkowanej i napojów bez lodu, używanie środków odstraszających komary. Sugerujemy przed wyjazdem kontakt z lekarzem medycyny tropikalnej / podróży.

Pogoda: wyspa znajduje sią w tropikalnym klimacie oceanicznym; jest tu ciepło i wilgotno. Temperatura oscyluje ok. 27C, sięgając granic od 21-32C.

Waluta: Na Chuuk obowiązuje kurs dolara amerykańskiego. Zalecane jest przywiezienie w gotówce amerykańskich dolarów – może zdarzyć się, że banki będą zamknięte, lub nie będzie możliwości wypłacić / wymienić waluty.

Prąd: Na Chuuk używa się prądu o napięciu 110/120V, 60Hz, amerykańskie wtyczki.

Covid / obostrzenia / testy: Na dzień dzisiejszy na terytorium Mikronezji wpuszczane są tylko osoby zaszczepione (min. 2 dawki lub jedna J&J). Ok. miesiąc przed wyjazdem prześlemy informacje dotyczące ewentualnych testów i obowiązujących obostrzeń.

Informacje Nautica Travel

Pobierz ofertę w pdf:

Kliknij aby pobrać ofertę wyjazdu

Cena Nautica Travel

CENA:

3150 USD
Przelot Manila – Guam – Truk – Guam – Manila od 6600 PLN.
Cena przelotu z Polski do Manili zależna od dnia rezerwacji, konfiguracji przelotu, taryfy, miasta wylotu.
Istnieje możliwość zakupu biletu lotniczego we własnym zakresie.

Cena zawiera:

Rozszerzone / wysokie ubezpieczenie KL i NNW obejmujące nurkowania
(powietrze + nitroks do 40%), obejmujące koszty kwarantanny lub izolacji
w przypadku zachorowania na covid,
• opiekę dwóch polskich instruktorów z Nautica,
• transfery lotnisko-hotel-lotnisko (miasto tranzytowe + Truk),
• zakwaterowanie 9 dób w pokojach dwuosobowych w Resorcie Blue
Lagoon TRUK (możliwość dopłaty do pokoju jednoosobowego; osoby
zainteresowane prosimy o informację),
• śniadania,
• 2 noclegi tranzytowe w Manili* (lub innym mieście tranzytowym),
• pakiet nurkowy: 7 dni nurkowych – 14 nurkowań, butle z powietrzem,
balast (2 nurkowania dziennie rekreacyjne lub techniczne – przy
nurkowaniach technicznych – dochodzą dopłaty za gazy i dodatkowy sprzęt
– prosimy o zgłoszenie przy rezerwacji),
• wycieczkę lądowa – wyspa Truk,
• składkę na obowiązkowy Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy.
• Gwarancję ubezpieczeniową Organizatora Turystyki.

Cena nie zawiera:

pozwolenia na nurkowanie: 50 usd (opłata roczna, płatna gotówką na miejscu),
• dopłaty do pokoju jednoosobowego: 600 usd
• sprzętu nurkowego innego niż wymieniony (możliwość wypożyczenia na
miejscu), nitroksu / innych gazów.
• testów covid, jeśli wymagane,
• napiwków,
• posiłków innych niż wymienione.
• możliwej opłaty wylotowej: 30 usd (płatne gotówką na lotnisku), opłat
wizowych.

Płatności:
I rata przy rezerwacji: 950 usd + przelot (jeśli rezerwowany w Nautica),
II rata 15 lutego: 1000 usd
III rata 1 sierpnia: dopłata do całości (USD + PLN).
Zniżki:
• Przy wpłacie całości przy rezerwacji – ubezpieczenie KRiT Programu: gratis.

Formularz zgłoszenia na wyprawę

  Nazwisko (jak w paszporcie):

  Imię (jak w paszporcie):

  Drugie Imię (jak w paszporcie):

  Data urodzenia (dzień, miesiąc, rok):

  E-mail:

  Numer telefonu komórkowego (zabieranego na wyjazd):

  Nr paszportu:

  Data ważności:

  Czy jesteś osobą z niepełnosprawnością?

  Stopień nurkowy:

  Rok certyfikacji:

  Liczba nurkowań:

  Data ostatniego nurkowania:

  Zakres potrzebnej asysty w czasie nurkowania (np. czy zanurzasz się samodzielnie, przedmuchujesz uszy, obsługujesz inflator, itp.):

  Rodzaj niepełnosprawności (ruch, słuch, wzrok, inna/jaka):

  Czy poruszasz się za pomocą wózka?

  Zakres potrzebnej asysty w czasie podróży / transferów oraz w hotelu / pokoju:

  Stopień nurkowy:

  Rok certyfikacji:

  Liczba nurkowań:

  Data ostatniego nurkowania:

  ... dodatkowe nurkowania?

  ... podnieść uprawnienia?

  ... szkolenia/uprawnienia na wyjeździe?

  Tak (jakie?)

  Rozmiar koszulki (T-Shirt):

  Alergie / diety / zażywane leki

  Proszę o ubezpieczenie CP (choroby przewlekłe), dodatkowo płatne:

  Proszę o ubezpieczenie KRiT (koszty rezygnacji i przerwania imprezy turystycznej), dodatkowo płatne:


  OŚWIADCZENIA: Oświadczam, że zapoznałem się z treścią Warunków Uczestnictwa oraz Warunków Ogólnych Ubezpieczenia, które stanowią integralną część Umowy Zgłoszenia i akceptuję je. Potwierdzam prawdziwość wszystkich danych zawartych w powyższym Formularzu. Wyrażam zgodę na przetwarzanie i wykorzystywanie moich danych osobowych zawartych w Zgłoszeniu zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. do celów związanych z rezerwacją imprezy. Wyrażam również zgodę na używanie mojego adresu e-mail do powyższych celów. Jednocześnie przyjmuję, że mam prawo wglądu, zmian i usunięcia moich danych osobowych w biurze Nautica Travel. Uczestnicy zwalniają lekarzy leczących ich w kraju i za granicą z obowiązku dochowania tajemnicy lekarskiej oraz zezwalają na udostępnienia dokumentacji z przebiegu leczenia na wezwanie ubezpieczyciela. Wyrażam zgodę na przesyłanie umowy drogą elektroniczną w pliku zamkniętym na podany adres mailowy.


  Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:

  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest NAUTICA TRAVEL Sp. z o.o., ul. Vetulaniego 5/305, 31-226 Kraków.

  2. Kontakt elektroniczny: biuro@nauticatravel.pl;

  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu subskrypcji do newslettera na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

  4. Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji

  5. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych

  6. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

  7. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak odmowa wyrażenia zgody może skutkować brakiem otrzymywania newslettera.


  RODO - Oświadczenie Uczestnika Wyjazdu

  Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:

  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest NAUTICA TRAVEL Sp. z o.o. ul. Vetulaniego 5/301, 31-226 Kraków.

  2. Kontakt elektroniczny: biuro@nauticatravel.pl

  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji umowy - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą:

   • Podmioty uczestniczące w realizacji zlecenia;

   • Dział Księgowy;

   • Podmioty współpracujące z administratorem w zakresie organizacji i wykonywania umowy organizacji imprezy turystycznej w tym firmy ubezpieczeniowe.

  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 6 lat po ustaniu przetwarzania danych osobowych.

  6. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

  7. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  8. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową zawarcia umowy.

  9. Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazywane do Państw trzecich poza obszar Europejskiego Obszaru Gospodarczego na podstawie art. 49 ust. 1 lit. a) i b) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. co jest konieczne do wykonania umowy o organizację imprezy turystycznej.

  Niniejszy obowiązek otrzymałem/-am:


  ZGODA:
  Niniejszym, na podstawie art. 49 ust. 1 lit. a) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r., wyrażam zgodę na przekazywanie moich danych osobowych pozyskanych przez NAUTICA TRAVEL Sp. z o.o. ul. Vetulaniego 5/301, 31-226 Kraków, w celu wykonania umowy organizacji imprezy turystycznej, do państw trzecich (poza obszar EOG) i zostałem/-am poinformowana o ryzykach z tym związanych na co również wyrażam zgodę.


  Wyrażam zgodę na udział w relacji filmowej i fotorelacji z Wyprawy, które pojawią się na stronie i mediach społecznościowych organizatora wyjazdu Nautica Travel oraz Fundacji Mniejszy Błękit. Materiały nagrywane są w celu promocji wyjazdów i aktywności nurkowej i podróżniczej osób z niepełnosprawnościami. Zdjęcia i filmy robione / kręcone będą z wyczuciem i należytą uważnością, tak by nie urazić uczuć Uczestników i nie powodować ich dyskomfortu.


  Potwierdzam, że zapoznałam/em się z Deklaracją Dostępności.


  • Organizator Wyjazdu: Nautica Travel Sp. z o.o
  • Numer koncesji Organizatora Turystyki: Z/9/2016
  • Gwarancja Ubezpieczeniowa: UNIQA
  • Wyjazd organizowany zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych
  • Posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową Organizatora Turystyki zabezpieczającą Państwa interesy jako turysty
  • Każda osoba, która z nami wyjeżdża zabezpieczona jest w Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym i Pomocowym, w tym również na wypadek niewypłacalności organizatora
  • Zadbajcie o to, aby Wasz wyjazd był bezpieczny

  Informacje szczegółowe:
  biuro@nauticatravel.pl

  Numer konta:
  Santander Bank Polska
  PLN 61 1090 2053 0000 0001 3183 5405
  USD PL 55 1090 2053 0000 0001 3183 5610
  EUR PL 77 1090 2053 0000 0001 3183 5602