Klasyczne północne safari wrakowe w tej opcji wzbogacone jest o jedno z najpiękniejszych miejsc nurkowych na świecie: Wyspy Braci.

Egipt Safari Październik

Kierunek:Egipt

Termin:21-28.10.2023

Liczba miejsc:1

Nautica Nautica Nautica

8/2023

Wyprawy Nautica Travel

OPIS:

Egipt, Wraki Północy i Brothers Island

Klasyczne północne safari wrakowe w tej opcji wzbogacone jest o jedno z najpiękniejszych miejsc nurkowych na świecie: Wyspy Braci. Wraki Morza Czerwonego zaskakują i zachwycają. Są to prawdziwe kolosy o długości nawet ponad 100m.

Klasyczne północne safari wrakowe dostarcza wrażeń nie tylko miłośnikom wraków, ale i amatorom nurkowań przyrodniczych. Ze względu na to, że statki od dziesięcioleci spoczywają na dnie Morza Czerwonego i porastają koralem, stają się siedliskiem niezliczonych gatunków ryb i innych stworzeń morskich. Zobaczymy tam min. pipe-fish, glass-fish, ryby-krokodyle, szkaradnice, mureny. To na północnej trasie najczęściej nurkujemy z delfinami, a w Parku Narodowym Ras Muhammed, który jest najpiękniejszym parkiem morskim w Egipcie, widywany jest rekin wielorybi.

Wraki na tej trasie są dostępne dla nurków ze stopniami rekreacyjnymi. Większość z nich bez problemu mogą zwiedzać nawet nurkowie ze stopniem OWD (podstawowym). Na safari można również podnieść swoje kwalifikacje nurkowe, wykonując kurs specjalizacyjny: nurkowanie wrakowe, nurkowanie nocne, nurkowanie głębokie oraz nitrox. W ciągu 6 dni nurkowych wykonamy ponad 20 nurkowań       w różnych warunkach, zawsze pod okiem doświadczonego instruktora. W planie mamy również 3 nurkowania nocne, w tym niesamowite nurkowanie nocne na wraku z II wojny światowej SS Thistlegorm!

Nautica Travel
Nurkowania Nautica Travel

NURKOWANIA:

Dzień 1 – 21 października

Lot z Polski (Warszawa, Poznań lub Katowice). Przylot do Egiptu i transfer na łódź Star Jet, stacjonującą w porcie w Hurghadzie lub Marsa Alam (transfer odbywa się klimatyzowanym autobusem lub busem). Tego dnia nie nurkujemy. Relaksujemy się, odpoczywamy, aklimatyzujemy.  W zależności od godzin przelotu pierwszym posiłkiem na łodzi jest kolacja.

Dzień 2 – 22 października

Wypłynięcie z portu (czas zależy od odprawy prowadzonej przez straż przybrzeża). Briefing, podczas którego poznajemy podstawowe zasady bezpieczeństwa na łodzi i podczas nurkowań. Pierwsze nurkowanie: „check dive”. Kolejne jest pierwszym nurkowaniem z pontonu, w celu przećwiczenia techniki wyjścia i wejścia na zodiak, która będzie przydatna podczas kolejnych nurkowań.

Dzień 3   23 października

Wrak SS Thistlegorm, przypadkowo zestrzelony przez bombowce III Rzeszy, przez wielu nurków uważany jest za najlepszą miejscówkę na świecie (w kategorii – nurkowanie wrakowe). Największą atrakcją wraku jest świetnie zachowany ładunek, w tym: motocykle, ciężarówki, karabiny. Po obu stronach wraku, na głębokości około 30m, leżą lokomotywy, które zsunęły się z pokładu statku, gdy szedł on na dno. Na dokładne zwiedzenie pokładu    i ładowni majestatycznego wraku Thistlegorma potrzeba co najmniej dwóch nurkowań.

Dzień 4  24 października

Zwiedzimy wrak Salem Express i poznamy jego tragiczną historię. Uderzenie w rafę spowodowało zatonięcie statku pasażerskiego, przewożącego (oficjalnie) 650 osób. Dziś leży na głębokości zaledwie 12-30m zagarniany stopniowo przez morze – pokrywają go twarde korale oraz gąbki, zasiedlają mureny i błazenki. Następnie zanurkujemy na owalnej, około kilometrowej Panoramie Reef. Na obydwu jej końcach znajdują się plateau, w całości pokryte twardymi i miękkimi koralami, pomiędzy którymi życie wiodą morskie stworzenia: skrzydlice, płaszczki, ośmiornice, szkaradnice, ryby-krokodyle.

Dzień 5  25 października

Po nocnym przepłynięciu docieramy do crème de la crème nurkowań w Morzu Czerwonym: słynących z raf koralowych i… wraków Wysp Braci (Dżuzur al-Ichwa).

Większa z wysp, słynny Wielki Brat z charakterystyczną latarnią morską skrywa najwspanialsze skarby. To tutaj na głębokości od 8 do 90 m. leży od 1901 roku wrak Numidia. Nurkowania na Wyspach Braci wykonuje się także wzdłuż ścian, które w tym rejonie są wyjątkowo bogato porośnięte przez piękne koralowce. Nie można zapomnieć o Małym Bracie, czyli wyspie bliźniaczej. To tutaj przypływa się na nurkowania w prądzie i na poszukiwania dużych ryb, w tym praktycznie zawsze spotykanych longimanusów oraz bardziej nieśmiałych i zachwycających fox-shark, czyli kosogonów z długą, charakterystyczną płetwą ogonową.

Dzień 6  26 października

Na deser 2 nurkowania w regionie Marsa Alam, czyli Elphistone i Abu Dabbab. Jedna                z najsłynniejszych miejscówek, głęboka podłużna rafa Elphinstone leży na północ od Marsa Alam. Oferuje zapierające dech w piersiach nurkowania na ścianach z miękkimi koralami       i dwoma podwodnymi płaskowyżami. Częste są tu spotkania z rekinami i innymi drapieżnikami morskimi, które regularnie wizytują ściany Elphistone ze względu na występujące tu silne prądy. Alternatywą dla Elphinstona (z uwagi na warunki pogodowe) jest Abu Dabbab. Jest to spokojna rafa, która w nurkowym światku zasłynęła przede wszystkim ze swoich – kochanych przez dorosłych i dzieciaki – lokatorów. Jednym z nich są diugonie, zwane inaczej krowami morskimi lub syrenami. Drugim – największe osobniki największego gatunku morskiego żółwia: żółwia zielonego.

Dzień 7  27 października

Tego dnia, ze względu na lot powrotny do Polski, planujemy 2 nurkowania w rejonie Marsa Alam: Sha`ab Marsa Alam, Sha`ab Sharm.

Dzień 8 28 października (sobota)

Wyokrętowanie, transfer na lotnisko i powrót do Polski.

Zakwaterowanie Nautica Travel

ZAKWATEROWANIE:

STAR JET

 •   Sprawdzona jednostka z doświadczoną załogą, gwarantująca komfort nurkowania i  podróżowania.
 •   Łódź jest po niedawnej renowacji.
 •   Posiada 2-osobowe kabiny z indywidualnie sterowaną klimatyzacją, duży, osobny salon, przestronny pokład nurkowy, pokład wypoczynkowy i duży sun-deck z miejscami do relaksu na słońcu.
 •   Rzetelny i sprawdzony kucharz przygotuje dla nas świeże i smaczne posiłki oraz przekąski i owoce.
 •   Dzięki stalowej konstrukcji statek posiada dużą dzielność morską, dzięki czemu mniej buja, niż na standardowej, drewnianej konstrukcji, podobnych rozmiarów. 

Nautica Travel
Informacje Nautica Travel

INFORMACJE DODATKOWE:

co zabrać ze sobą na wyjazd

Dokumenty: paszport (ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu) + licencja nurkowa + unijny certyfikat covid.

Podstawowe lekarstwa, z których korzystamy na wyjazdach nurkowych: Gripex, Ibuprom Zatoki, Cirrus, Stoperan, środki przeciwbólowe. Na łodzi znajdują się środki opatrunkowe, lekarstwa na chorobę morską oraz na problemy żołądkowe.

Sprzęt nurkowy.

Osoby filmujące i fotografujące powinny zaopatrzyć się w przedłużacz z rozdzielaczem ułatwiający równoczesne podłączenie kilku ładowarek i laptopa. Gniazdka na łodzi są europejskie, nie ma konieczności zabierania przejściówek.

Na łodzi znajduje się sprzęt audio-video. Wiele osób zabiera na safari ulubioną muzykę lub filmy.

Na każdą osobę czeka w kabinie ręcznik kąpielowy, ale cienki, szybkoschnący ręcznik turystyczny jest przydatny.

Bidon na wodę z dozownika (ograniczamy zużycie plastikowych kubeczków!), kubeczki turystyczne.

Krem przeciwsłoneczny, nakrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne.

Czapkę, cienki polar / softshell, krótkie spodenki, kilka t-shirtów, kostiumy kąpielowe.

Coś do czytania.

Dobry humor 🙂

Informacje Nautica Travel

Pobierz ofertę w pdf:

Kliknij aby pobrać ofertę wyjazdu

Cena Nautica Travel

CENA:

1190 euro + 2240 pln

Cena zawiera:

 • Przelot na trasie Warszawa – Hurgada/Marsa Alam – Warszawa: liniami czarterowymi (na życzenie wylot z innego miasta Polski),
 • 7 noclegów, z czego pierwszy lub ostatni może mieć miejsce  w hotelu,
 • trzy posiłki dziennie oraz owoce i przekąski (w pierwszym dniu posiłki zaczynają się kolacją, a w ostatnim dniu kończą się śniadaniem),
 • transfery lotnisko – łódź– lotnisko,
 • składkę na obowiązkowy Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy,
 • koncesję Organizatora Turystyki,
 • ubezpieczenie podróżne KL, NNW oraz nurkowe,
 • pakiet nurkowy: ok. 20 nurkowań (butle z powietrzem, balast, opieka przewodników nurkowych),
 • napoje: kawa, herbata, napoje gazowane.

Cena nie zawiera:

 • opłaty administracyjnej, parkowej i reef protection: 80 euro
 • wizy egipskiej: 25 usd
 • napiwku dla załogi łodzi: 55 euro
 • napiwku dla egipskiego przewodnika: 20 euro

Dopłaty opcjonalne:

 • wypożyczenie sprzętu nurkowego
 • kurs AOWD, specjalizacje nurkowe (na pytanie)
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji (KRiT): 180 pln
 • wypożyczenie butli 15l: 40 euro

Formularz zgłoszenia na wyprawę

  Nazwisko (jak w paszporcie):

  Imię (jak w paszporcie):

  Drugie Imię (jak w paszporcie):

  Data urodzenia (dzień, miesiąc, rok):

  E-mail:

  Numer telefonu komórkowego (zabieranego na wyjazd):

  Nr paszportu:

  Data ważności:

  Czy jesteś osobą z niepełnosprawnością?

  Stopień nurkowy:

  Rok certyfikacji:

  Liczba nurkowań:

  Data ostatniego nurkowania:

  Zakres potrzebnej asysty w czasie nurkowania (np. czy zanurzasz się samodzielnie, przedmuchujesz uszy, obsługujesz inflator, itp.):

  Rodzaj niepełnosprawności (ruch, słuch, wzrok, inna/jaka):

  Czy poruszasz się za pomocą wózka?

  Zakres potrzebnej asysty w czasie podróży / transferów oraz w hotelu / pokoju:

  Stopień nurkowy:

  Rok certyfikacji:

  Liczba nurkowań:

  Data ostatniego nurkowania:

  ... dodatkowe nurkowania?

  ... podnieść uprawnienia?

  ... szkolenia/uprawnienia na wyjeździe?

  Tak (jakie?)

  Rozmiar koszulki (T-Shirt):

  Alergie / diety / zażywane leki

  Proszę o ubezpieczenie CP (choroby przewlekłe), dodatkowo płatne:

  Proszę o ubezpieczenie KRiT (koszty rezygnacji i przerwania imprezy turystycznej), dodatkowo płatne:


  OŚWIADCZENIA: Oświadczam, że zapoznałem się z treścią Warunków Uczestnictwa oraz Warunków Ogólnych Ubezpieczenia, które stanowią integralną część Umowy Zgłoszenia i akceptuję je. Potwierdzam prawdziwość wszystkich danych zawartych w powyższym Formularzu. Wyrażam zgodę na przetwarzanie i wykorzystywanie moich danych osobowych zawartych w Zgłoszeniu zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. do celów związanych z rezerwacją imprezy. Wyrażam również zgodę na używanie mojego adresu e-mail do powyższych celów. Jednocześnie przyjmuję, że mam prawo wglądu, zmian i usunięcia moich danych osobowych w biurze Nautica Travel. Uczestnicy zwalniają lekarzy leczących ich w kraju i za granicą z obowiązku dochowania tajemnicy lekarskiej oraz zezwalają na udostępnienia dokumentacji z przebiegu leczenia na wezwanie ubezpieczyciela. Wyrażam zgodę na przesyłanie umowy drogą elektroniczną w pliku zamkniętym na podany adres mailowy.


  Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:

  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest NAUTICA TRAVEL Sp. z o.o., ul. Vetulaniego 5/305, 31-226 Kraków.

  2. Kontakt elektroniczny: biuro@nauticatravel.pl;

  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu subskrypcji do newslettera na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

  4. Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji

  5. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych

  6. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

  7. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak odmowa wyrażenia zgody może skutkować brakiem otrzymywania newslettera.


  RODO - Oświadczenie Uczestnika Wyjazdu

  Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:

  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest NAUTICA TRAVEL Sp. z o.o. ul. Vetulaniego 5/301, 31-226 Kraków.

  2. Kontakt elektroniczny: biuro@nauticatravel.pl

  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji umowy - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą:

   • Podmioty uczestniczące w realizacji zlecenia;

   • Dział Księgowy;

   • Podmioty współpracujące z administratorem w zakresie organizacji i wykonywania umowy organizacji imprezy turystycznej w tym firmy ubezpieczeniowe.

  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 6 lat po ustaniu przetwarzania danych osobowych.

  6. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

  7. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  8. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową zawarcia umowy.

  9. Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazywane do Państw trzecich poza obszar Europejskiego Obszaru Gospodarczego na podstawie art. 49 ust. 1 lit. a) i b) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. co jest konieczne do wykonania umowy o organizację imprezy turystycznej.

  Niniejszy obowiązek otrzymałem/-am:


  ZGODA:
  Niniejszym, na podstawie art. 49 ust. 1 lit. a) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r., wyrażam zgodę na przekazywanie moich danych osobowych pozyskanych przez NAUTICA TRAVEL Sp. z o.o. ul. Vetulaniego 5/301, 31-226 Kraków, w celu wykonania umowy organizacji imprezy turystycznej, do państw trzecich (poza obszar EOG) i zostałem/-am poinformowana o ryzykach z tym związanych na co również wyrażam zgodę.


  Wyrażam zgodę na udział w relacji filmowej i fotorelacji z Wyprawy, które pojawią się na stronie i mediach społecznościowych organizatora wyjazdu Nautica Travel oraz Fundacji Mniejszy Błękit. Materiały nagrywane są w celu promocji wyjazdów i aktywności nurkowej i podróżniczej osób z niepełnosprawnościami. Zdjęcia i filmy robione / kręcone będą z wyczuciem i należytą uważnością, tak by nie urazić uczuć Uczestników i nie powodować ich dyskomfortu.


  Potwierdzam, że zapoznałam/em się z Deklaracją Dostępności.


  • Organizator Wyjazdu: Nautica Travel Sp. z o.o
  • Numer koncesji Organizatora Turystyki: Z/9/2016
  • Gwarancja Ubezpieczeniowa: UNIQA
  • Wyjazd organizowany zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych
  • Posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową Organizatora Turystyki zabezpieczającą Państwa interesy jako turysty
  • Każda osoba, która z nami wyjeżdża zabezpieczona jest w Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym i Pomocowym, w tym również na wypadek niewypłacalności organizatora
  • Zadbajcie o to, aby Wasz wyjazd był bezpieczny

  Informacje szczegółowe:
  biuro@nauticatravel.pl

  Numer konta:
  Santander Bank Polska
  PLN 61 1090 2053 0000 0001 3183 5405
  USD PL 55 1090 2053 0000 0001 3183 5610
  EUR PL 77 1090 2053 0000 0001 3183 5602