Wyspa Brać jest postrzegana przez większość turystów jako najpiękniejsza wyspa Chorwacji – nazywana Renesansową Perłą Chorwacji.

CHORWACJA wyspa Brač 

Kierunek:Chorwacja

Termin:24-31.08.2024

Nautica Nautica Nautica

2/09/2024

Wyprawy Nautica Travel

OPIS:

Nurkowanie w Chorwacji jest świetnym wyborem. Na miejsce można dostać się własnym samochodem, liniowym autokarem albo samolotem. Przepiękne krajobrazy, doskonała widoczność pod wodą, restauracje ze smakowitymi śródziemnomorskimi daniami – to wszystko sprawia, że czujemy się tutaj jak w domu.

Tym razem zapraszamy Was na wyspę Brać.

Od południowej granicy Polski to już tylko ok. 1050 km. Po przypłynięciu promem wyspa Brać wita nas słońcem, pachnącym rozmarynem i lawendą, czystym powietrzem, błękitnym niebem i palmami. Kryształowo czyste wody Adriatyku, malownicze wyspy chorwackiego regionu Dalmacji, życzliwi i weseli ludzie oraz fajne miejsca nurkowe sprawią, że będziecie chcieli tu nurkować częściej.

W ciągu zaledwie 5 dni nurkowych, w trakcie tygodniowego wyjazdu wakacyjnego można zrealizować kurs nurkowania od podstaw lub zrobić dokończenie kursu, rozszerzyć swoje uprawnienia nurkowe, albo po prostu zanurkować dla przyjemności. Wyspa to wymarzone miejsce na rodzinny wyjazd, plażowanie, a także aktywny wypoczynek i spędzenie czasu z przyjaciółmi.

Nautica Travel
Nurkowania Nautica Travel

NURKOWANIA:

Amfory

Początek nurkowania 6-7 m. głębokości. Do głębokości 12 m występują licznie pokruszone skorupy starych amfor. 3 równolegle kaskadowo ustawione ścianki zaczynające się na 12m i schodzące do głębokości 19m. Następnie ściana zmieniająca kierunek na płn-płd,rozpoczynająca się na głęb.14 m i opadająca do głęb.28m. W licznie występujących zgłębieniach możemy wypatrzeć pozaośmiornicami i lobsterami, smokvice i kawale

Teśiśće

Głęboka i spokojna zatoka, po obu stronach zatoki niewielkie ścianki z licznymi kolorowymi rybkami i krabami. W sztucznie naniesionych konstrukcjach można zaobserwować dziko rosnące ostrygi.
Po środku wyjścia z zatoki na głęb.17m duże kamienie. Środek zatoki piaszczysty z licznie występującymi małżami (przegrzebki).

Stomorska –wrak „Ribolovac”

600 m od wejścia do portu Stomorska leży 37 metrowy wrak drewnianego kutra rybackiego – Rybolovać. Wrak leży lewą burtą równolegle do linii brzegowej, dziób wyznacza kierunek północny. Top dźwigara sieciowego głęb. 11 m. międzypokład 15 m. stępka 21m. bardzo atrakcyjny wrak
ze względu na niewielką głębokość, bez możliwości penetracji wewnątrz. Pozostawione sieci
i kompletne wyposażenie chłodni oraz maszynowni. Ze względu na niewielką głębokość położenia szybkiemu zniszczeniu ulega delikatne drewniane poszycie wraku. Czas zalegania pod wodą zrobił swoje – wrak zyskał wielu mieszkańców. Przestrzenie stworzone przez człowieka upodobały sobie morskie drapieżniki. Spotyka się tu mureny, skorpeny, a także przekraczające 2 m. długości kongery.

Travna

U wyjścia z zatoki kaskadowo ułożone ściany tworzące idealne miejsce dla osób o różnych umiejętnościach nurkowych. Na samym cyplu zatoki na głęb.11 m mała grota z licznymi kolorowymi gąbkami. W wewnętrznej części zatoki licznie występują ośmiornice.

Lućića

Przepiękna jaskinia z łatwym wejściem usytuowanym na gł 4,5m. Wejście dla jednocześnie kilku osób. Bezpośrednio pod wejściem prowadzi nas w głąb pionowa ściana. Po odpłynięciu od ściany i zawiśnięciu na gł 14-17m widzimy fantastyczne refleksy światła słonecznego które wpada do jaskini. Nurkując do gł 22m nie jest niezbędne używanie latarek. Po kilku chwilach pobytu w jaskini wzrok nasz przyzwyczaja się do półmroku i doskonale widzimy całą przestrzeńjaskini. Jaskinia składa się z głównej komnaty w kształcie walca o średnicy ok. 40m , lewego i prawego kanału odpowiednio głębokich 31 i 39m.

Dla osób zaawansowanych

Straceńska (Campanella)

W odległości kilku metrów od linii brzegowej znajduję się podwodna skała, gdzie dookoła niej powstało miejsce nurkowe dla wytrawnych nurków ze względu na głębokości i liczne życie podwodne.

Idealne miejsce dla zaawansowanych nurków.

Dla mniej zaawansowanych piękna ściana brzegowa wyspy z max. głęb. 22 m . W połowie długości ściany na głębokości 17 m dolne wejście do komina, wyjście na 12 m. Liczne życie. Bardzo ładne miejsce, ale trudno dostępne ze względu na kierunek wiejących wiatrów.

Wyprawy Nautica Travel

PROGRAM:

ZAPRASZAMY:

• Nurków rekreacyjnych

• Nurków Adaptive

• Osoby (jeszcze!) nienurkujące 🙂

W trakcie wyjazdu możliwość zrealizowania: nurkowań rekreacyjnych, szkoleniowych, intro, pełnego kursu OWD, dokończenia kursu OWD, AOWD.

Zakwaterowanie Nautica Travel

ZAKWATEROWANIE:

Ośrodek Velaris jest położony na północnej stronie wyspy Brac, w miejscowości Supetar w zatoce Vela Luka. Otoczony roślinnością śródziemnomorską, licznymi oliwnymi i sosnowymi drzewami. Kamyczkowa i piaszczysta plaża w ośrodku ma 200 metrów długości. Wszystkie te warunki sprawiają, że jest to idealne miejsce na letnie wakacje i dużą dawkę relaksu. Na terenie ośrodka jest Hotel Velaris oraz pawilony. Na terenie ośrodka znajdują się: welness, SPA, stoły do ping-ponga, plac zabaw dla dzieci, boisko do koszykówkii tenisa, siatkówka plażowa, sauna fińska i parowa, gabinet masażu, fitness, zespół animacji hotelowej, baza nurkowa, aqua-aerobik. Do dyspozycji gości hotelowych także bary i restauracje. W hotelu oraz pawilonach jest wyżywienie HB.

Apartamenty są to domy w których dostępne są 2,4,6 i 8 osobowe apartamenty, usytuowane maksymalnie do 20 minut drogi od bazy nurkowej. Każdy z nich posiada sypialnię z pełni wyposażanym aneksem kuchennym, łazienkę, TV, taras lub balkon, pokój dzienny.

Nautica Travel
Informacje Nautica Travel

INFORMACJE DODATKOWE:

Wyspa Brać jest postrzegana przez większość turystów jako najpiękniejsza wyspa Chorwacji – nazywana często Renesansową Perłą Chorwacji. Niezwykle bogata w bajkową faunę i florę, jest całkowicie odmienna od pozostałych wysp chorwackich, a widoki, które gwarantuje przysporzyć mogą o mocne bicie serca każdego, kto postanowi spędzić tu wakacje. Na wyspie Brać słońce świeci niemalże przez cały rok, dlatego też nawet zimą przybywa tu wielu turystów. Znajdziemy tu przepiękne plaże jak Zlatni Rat, a także prawdziwy raj dla amatorów windsurfingu. Ciekawostką jest fakt, iż wydobywanego tutaj marmuru użyto do budowy Białego Domu w Waszyngtonie.

Aby wjechać na terytorium Chorwacji, wystarczy mieć ze sobą dowód osobisty, lub paszport ważny jeszcze co najmniej 3 miesiące. Pobyt bezwizowy może trwać do 90 dni.

 • Temp. Powietrza sierpień: ok. 29, wody 23-25: – termoklina występuje na różnych głębokościach i woda może spaść nawet do 17st. Zalecane grube pianki z docieplaczami, rękawice, buty, kaptury.
 • Waluta: od 2023 roku – EURO.
 • Prom na wyspę Brać odpływa ze Splitu.

Informacje Nautica Travel

Pobierz ofertę w pdf:

Kliknij aby pobrać ofertę wyjazdu

Cena Nautica Travel

CENA:

Nurkowanie:

 • Pakiet 10 nurkowań (butle z powietrzem, pasy balastowe, opieka przewodnika, transfery): 325 €
 • Nurkowanie z brzegu : 25 €, Nurkowanie nocne: 35 €
 • Dokończenie kursu OWD: 250 € + 75 € (podręcznik / certyfikat)
 • Kurs OWD: 440 euro + 75 € (podręcznik / certyfikat)
 • Kurs AOWD jako dopłata do pakietu turystycznego: 150 € + 75 € (podręcznik / certyfikat)

Zakwaterowanie:

 • Hotel przystosowany z wyżywieniem BB/HB: od 845 € / osoba / tydzień
 • Pavilony z wyżywieniem BB/HB : od 635 € / osoba / tydzień
 • Apartamenty bez wyżywienia od 245 € /osoba/tydzień

Cena zawiera:

Nurkowanie:

 • Pakiet 10 nurkowań (butle z powietrzem, pasy balastowe, opieka przewodnika, transfery): 325 €
 • Nurkowanie z brzegu : 25 €, Nurkowanie nocne: 35 €
 • Dokończenie kursu OWD: 250 € + 75 € (podręcznik / certyfikat)
 • Kurs OWD: 440 euro + 75 € (podręcznik / certyfikat)
 • Kurs AOWD jako dopłata do pakietu turystycznego: 150 € + 75 € (podręcznik/certyfikat)

Zakwaterowanie:

 • Hotel przystosowany z wyżywieniem BB/HB: od 845 € / osoba / tydzień
 • Pavilony z wyżywieniem BB/HB : od 635 € / osoba / tydzień
 • Apartamenty bez wyżywienia od 245 € /osoba/tydzień

Powyższe ceny zawierają również:

 • Składkę na obowiązkowy Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy.
 • Ubezpieczenie podróżne KL, NNW oraz nurkowe.
 • Opiekę rezydenta na miejscu.
 • Gwarancję ubezpieczeniową organizatora turystyki.
 • Opiekę organizatora wyjazdu z ramienia Nautica Travel.
 • Ubezpieczenie nurkowe

Cena nie zawiera:

• Wypożyczenia sprzętu nurkowego (nie dotyczy kursu OWD).

• Wyżywienia (wszystkie apartamenty wyposażone są w aneksy kuchenne).

• Transportu. Biletów promowych

Formularz zgłoszenia na wyprawę

  Nazwisko (jak w paszporcie):

  Imię (jak w paszporcie):

  Drugie Imię (jak w paszporcie):

  Data urodzenia (dzień, miesiąc, rok):

  E-mail:

  Numer telefonu komórkowego (zabieranego na wyjazd):

  Nr paszportu:

  Data ważności:

  Czy jesteś osobą z niepełnosprawnością?

  Stopień nurkowy:

  Rok certyfikacji:

  Liczba nurkowań:

  Data ostatniego nurkowania:

  Zakres potrzebnej asysty w czasie nurkowania (np. czy zanurzasz się samodzielnie, przedmuchujesz uszy, obsługujesz inflator, itp.):

  Rodzaj niepełnosprawności (ruch, słuch, wzrok, inna/jaka):

  Czy poruszasz się za pomocą wózka?

  Zakres potrzebnej asysty w czasie podróży / transferów oraz w hotelu / pokoju:

  Stopień nurkowy:

  Rok certyfikacji:

  Liczba nurkowań:

  Data ostatniego nurkowania:

  ... dodatkowe nurkowania?

  ... podnieść uprawnienia?

  ... szkolenia/uprawnienia na wyjeździe?

  Tak (jakie?)

  Rozmiar koszulki (T-Shirt):

  Alergie / diety / zażywane leki

  Proszę o ubezpieczenie CP (choroby przewlekłe), dodatkowo płatne:

  Proszę o ubezpieczenie KRiT (koszty rezygnacji i przerwania imprezy turystycznej), dodatkowo płatne:


  OŚWIADCZENIA: Oświadczam, że zapoznałem się z treścią Warunków Uczestnictwa i Regulaminem Świadczenia Usług Drogą Elektroniczną oraz Warunków Ogólnych Ubezpieczenia, które stanowią integralną część Umowy Zgłoszenia i akceptuję je. Potwierdzam prawdziwość wszystkich danych zawartych w powyższym Formularzu. Wyrażam zgodę na przetwarzanie i wykorzystywanie moich danych osobowych zawartych w Zgłoszeniu zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. do celów związanych z rezerwacją imprezy. Wyrażam również zgodę na używanie mojego adresu e-mail do powyższych celów. Jednocześnie przyjmuję, że mam prawo wglądu, zmian i usunięcia moich danych osobowych w biurze Nautica Travel. Uczestnicy zwalniają lekarzy leczących ich w kraju i za granicą z obowiązku dochowania tajemnicy lekarskiej oraz zezwalają na udostępnienia dokumentacji z przebiegu leczenia na wezwanie ubezpieczyciela. Wyrażam zgodę na przesyłanie umowy drogą elektroniczną w pliku zamkniętym na podany adres mailowy.


  Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:

  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest NAUTICA TRAVEL Sp. z o.o., ul. Vetulaniego 5/305, 31-226 Kraków.

  2. Kontakt elektroniczny: biuro@nauticatravel.pl;

  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu subskrypcji do newslettera na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

  4. Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji

  5. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych

  6. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

  7. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak odmowa wyrażenia zgody może skutkować brakiem otrzymywania newslettera.


  RODO - Oświadczenie Uczestnika Wyjazdu

  Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:

  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest NAUTICA TRAVEL Sp. z o.o. ul. Vetulaniego 5/301, 31-226 Kraków.

  2. Kontakt elektroniczny: biuro@nauticatravel.pl

  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji umowy - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą:

   • Podmioty uczestniczące w realizacji zlecenia;

   • Dział Księgowy;

   • Podmioty współpracujące z administratorem w zakresie organizacji i wykonywania umowy organizacji imprezy turystycznej w tym firmy ubezpieczeniowe.

  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 6 lat po ustaniu przetwarzania danych osobowych.

  6. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

  7. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  8. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową zawarcia umowy.

  9. Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazywane do Państw trzecich poza obszar Europejskiego Obszaru Gospodarczego na podstawie art. 49 ust. 1 lit. a) i b) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. co jest konieczne do wykonania umowy o organizację imprezy turystycznej.

  Niniejszy obowiązek otrzymałem/-am:


  ZGODA:
  Niniejszym, na podstawie art. 49 ust. 1 lit. a) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r., wyrażam zgodę na przekazywanie moich danych osobowych pozyskanych przez NAUTICA TRAVEL Sp. z o.o. ul. Vetulaniego 5/301, 31-226 Kraków, w celu wykonania umowy organizacji imprezy turystycznej, do państw trzecich (poza obszar EOG) i zostałem/-am poinformowana o ryzykach z tym związanych na co również wyrażam zgodę.


  Wyrażam zgodę na udział w relacji filmowej i fotorelacji z Wyprawy, które pojawią się na stronie i mediach społecznościowych organizatora wyjazdu Nautica Travel oraz Fundacji Mniejszy Błękit. Materiały nagrywane są w celu promocji wyjazdów i aktywności nurkowej i podróżniczej osób z niepełnosprawnościami. Zdjęcia i filmy robione / kręcone będą z wyczuciem i należytą uważnością, tak by nie urazić uczuć Uczestników i nie powodować ich dyskomfortu.


  Potwierdzam, że zapoznałam/em się z informacjami dotyczącymi warunków wyjazdu dostępnymi w Ofercie


  • Organizator Wyjazdu: Nautica Travel Sp. z o.o
  • Numer koncesji Organizatora Turystyki: Z/9/2016
  • Gwarancja Ubezpieczeniowa: UNIQA
  • Wyjazd organizowany zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych
  • Posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową Organizatora Turystyki zabezpieczającą Państwa interesy jako turysty
  • Każda osoba, która z nami wyjeżdża zabezpieczona jest w Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym i Pomocowym, w tym również na wypadek niewypłacalności organizatora
  • Zadbajcie o to, aby Wasz wyjazd był bezpieczny

  Informacje szczegółowe:
  biuro@nauticatravel.pl

  Numer konta:
  Santander Bank Polska
  PLN 61 1090 2053 0000 0001 3183 5405
  USD PL 55 1090 2053 0000 0001 3183 5610
  EUR PL 77 1090 2053 0000 0001 3183 5602