Przepiękne krajobrazy, doskonała widoczność pod wodą, restauracje ze smakowitymi śródziemnomorskimi daniami!

CHORWACJA Vrsar

Kierunek:Chorwacja

Termin:17-24.08.2024

Nautica Nautica

08/2024

Wyprawy Nautica Travel

OPIS:

Po raz kolejny zapraszamy do Chorwacji!

Nurkowanie w Chorwacji jest świetnym wyborem. Na miejsce można dojechać własnym samochodem. Przepiękne krajobrazy, doskonała widoczność pod wodą, restauracje ze smakowitymi śródziemnomorskimi daniami – to wszystko sprawia, że czujemy się tutaj jak w domu. Tym razem zapraszamy Was na półwysep Istria do miejscowości Vrsar.

Baza nurkowa znajduje się na jednym z najlepszych kampingów turystycznych w Chorwacji, kampingu Valkanela. Do naszej dyspozycji jest przestronny taras, z którego rozpościera się widok na morze oraz urocze wysepki. Tutaj możecie szykować i montować swój sprzęt i przygotowywać się do nurkowania.

Jest to też idealne miejsca gdzie, możecie się zrelaksować, odpocząć i wymienić doświadczeniami nurkowymi z przyjaciółmi, wypełnić logbook i zaplanować kolejne nurkowanie. W pobliżu znajduje się mini Beach Bar gdzie możecie napić się kawy, piwa… Chcemy abyście czuli się na wyjeździe jak najlepiej zarówno na powierzchni jak i pod wodą : )

W ciągu zaledwie 5 dni nurkowych, w trakcie tygodniowego wyjazdu wakacyjnego można zrealizować kurs nurkowania od podstaw lub zrobić dokończenie kursu, rozszerzyć swoje uprawnienia nurkowe, albo po prostu zanurkować dla przyjemności. Jest to wymarzone miejsce na rodzinny wyjazd, plażowanie, a także aktywny wypoczynek i spędzenie czasu z przyjaciółmi.

Nautica Travel
Nurkowania Nautica Travel

NURKOWANIA:

Jaskinie Banjole

Jaskinia Banjole to jedno z piękniejszych miejsc do nurkowania w Adriatyku. Jasne kolory gąbek od żółtej poprzez czerwone i bladoniebieskie, różne odcienie alg, purpurowe ukwiały, brązowe korale, różnorodność ryb, to wszystko powoduje, że nurkowie najchętniej tutaj wracają. Banjole to wyspa, w środku której na głębokości 5 metrów znajduje się wejście do jaskini. Korytarzempełnym barw dochodzi się do komory głównej, która przez otwór na szczycie oświetla słońce. Na głębokości od 7 do 16 metrów na lewo od głównej jaskini znajdziemy jeszcze dwie małe jaskinie, w które bezpiecznie możemy zanurkować.

La Longa

La Longa to kolejne ciekawe miejsce nurkowe niedaleko naszej bazy nurkowej. Zielona wyspa wokół której mamy kaskadowe dno i podwodne tarasy. Miejsce ciekawe pod względem różnorodnego życia, kolorowej roślinności, wielu muszli. Znajdują się tutaj polanki, na których możemy spotkać koniki morskie.

St. Ivan

Chyba jedno z piękniejszych miejsc do nurkowania na tym obszarze. Miejsce położone jest przy uroczej wysepce o nazwie Święty Ivan, na której znajduje się zabytkowa romantyczna latarnia morska. Wyspa porośnięta jest bujną roślinnością, samo przebywanie przy tej wysepce daje radość. Pod wodą mamy duże głazy oraz podwodne tarasy, które są na różnych głębokościach. Wśród głazów zamieszkują przeróżne ryby, jak choćby skorpeny, możemy tu spotkać homary oraz różnego gatunku kraby, langusty. Naprawdę piękne miejsce.

 

Saline

To miejsce zachwyca zróżnicowanym podłożem, mamy tutaj niewielką porowatą ściankę bogatą w różnorodną faunę i florę. Jest to też świetne miejsce do nurkowania nocą. Spotkać możemy kalmary, przeróżne ryby, homara, znajdują się tam też polanki na których mieszkają koniki morskie.

 

Koversada

Interesujące miejsce zarówno dla nurków początkujących jak i zaawansowanych. Mamy tutaj ściankę z małymi jaskiniami. Miejsce bogate jest w kolorowe gąbki, ukwiały, muszle. Spotkać możemy tutaj wielu podwodnych mieszkańców: skorpeny, ośmiornice, różnorodne kraby, homary, rozgwiazdy. Naprawdę świetne miejsce do nurkowania, niedaleko bazy nurkowej.

Figarola

Ciekawe skalne tarasy i wielkie głazy pomiędzy dwoma wyspami Małą Figarolą i Wielką Figarolą. Kolejne miejsce, gdzie możemy spotkać różnorodne podwodne życie, od ławic małych ryb poprzez skorpeny, homary i kongery poukrywane w zakamarkach skał. Przy samym dnie mamy piaszczyste podłoże, gdzie często możemy spotkać kalmary i ośmiornice. Też jedno z piękniejszych miejsc do nurkowania.

Mramori

Nurkowanie przy latarni morskiej usytuowanej niedaleko portu w Vrsarze. Bardzo dużo kamieni porośniętych kolorową roślinnością oprócz tego sporo życia podwodnego, ryb, krabów, kalmarów. Cechą charakterystyczną tego miejsca są rozsypane gliniane amfory z czasów starożytnych. W amforach przewożono wino, oliwę, miód.

 

Dla zaawansowanych

Wrak Baron Gautsch

Jeden z najbardziej popularnych wraków na morzu Adriatyckim, nazywany Titanikiem Adriatyku. Austriacko-węgierski statek pasażerski został zatopiony w 1914 roku, kiedy w drodze z Kotor do Triestu wpadł na podwodną minę. W czasie ostatniego rejsu przewoził rodziny wojskowych notabli i urzędników państwowych oraz innych uchodźców z Boki Kotorskiej i Dubrownika. W jednej chwili zatonęło około 150 osób. Dzisiaj wrak statku leży na głębokości 40m. Szkielet statku jest bardzo dobrze zachowany i możliwe jest wejście do statku, ale tylko dla nurków którzy mają odpowiednie doświadczenie. Ponieważ na dnie znajduje się osad, który łatwo wzburzyć i bardzo ograniczyć widoczność. Górny pokład zaczyna się na wysokości 28m a dolny znajduje się na 36m. Wrak porośnięty jest licznymi algami, czerwonymi i pomarańczowymi mszywiołami, gąbkami o różnych kolorach. Wewnątrz statku żyją ławice ryb, congery i homary. Wrak Baron Gautsch wpisany jest na listę dóbr Ministerstwa Kultury, nurkowanie i zwiedzanie możliwe jest tylko z centrami nurkowymi, które mają specjalne do tego pozwolenie.

Wyprawy Nautica Travel

PROGRAM:

ZAPRASZAMY:
• Nurków rekreacyjnych
• Nurków Adaptive
• Osoby (jeszcze!) nienurkujące 🙂

W trakcie wyjazdu możliwość zrealizowania: nurkowań rekreacyjnych, szkoleniowych, intro, pełnego kursu OWD, dokończenia kursu OWD, AOWD.

Zakwaterowanie Nautica Travel

ZAKWATEROWANIE:

Camping Valkanela położony jest w pięknej zatoce z widokiem na Vrsar i okoliczne wyspy. Tutaj znajdziesz wyjątkową ofertę udogodnień i rozrywek na udane rodzinne wakacje. Wybierz zakwaterowanie na dobrze położonych, przestronnych stanowiskach kempingowych lub w wygodnych przyczepach kempingowych ze wspólnym basenem lub prywatną wanną z hydromasażem na tarasie. Na campingu znajdują się atrakcyjne naturalne plaże, kompleks basenów oraz restauracje i bary.

Pole namiotowe na terenie Campingu można postawić namioty oraz campery, na jednej parceli może spać do 6 osób

Apartamenty prywatne jest możliwość zakwaterowania w apartamentach na terenie sąsiednich miejscowości, jeżeli jesteście zainteresowani prosimy o kontakt.

Nautica Travel
Informacje Nautica Travel

INFORMACJE DODATKOWE:

Vrsar to leżące w zachodniej części półwyspu Istrii chorwackie miasto, które nie przypomina niczym dużej, miejskiej metropolii. Według danych z 2011 roku zamieszkiwało je nieco ponad 1750 mieszkańców. Jednak z uwagi na urokliwe zabudowania, piękne widoki i bliskie położenie względem morza, miasteczko zyskało dużą popularność turystyczną i jest bardzo chętnie odwiedzane. Vrsar pełni również bardzo ważną funkcję portu zachodniej Istrii, która obecnie stanowi miejsce cumowania statków czy łodzi. W przeszłości jednak pełniła ważną rolę tranzytową dla transportowanych dóbr. Vrsar podzielony jest na dwie części. Na wzgórzu znajduje się zabytkowa starówka, u jego stóp natomiast znajdziemy współczesne zabudowania i marinę.

Aby wjechać na terytorium Chorwacji, wystarczy mieć ze sobą dowód osobisty, lub paszport ważny jeszcze co najmniej 3 miesiące. Pobyt bezwizowy może trwać do 90 dni.

• Temp. Powietrza sierpień: ok. 29, wody ok 22-24: – termoklina występuje na różnych głębokościach i woda może spaść nawet do 17st. Zalecane grube pianki z docieplaczami, rękawice, buty, kaptury.

• Waluta: od 2023 roku – EURO.

Informacje Nautica Travel

Pobierz ofertę w pdf:

Kliknij aby pobrać ofertę wyjazdu

Cena Nautica Travel

CENA:

Nurkowanie:

 • Pakiet 10 nurkowań (butle z powietrzem, pasy balastowe, opieka przewodnika, transfery): 345 €
 • Nurkowanie z brzegu : 25 €, Nurkowanie nocne: 35 €
 • Dokończenie kursu OWD: 250 € + 75 € (podręcznik / certyfikat)
 • Kurs OWD: 500 euro + 75 € (podręcznik / certyfikat)
 • Kurs AOWD jako dopłata do pakietu turystycznego: 180 € + 75 € (podręcznik / certyfikat)

Zakwaterowanie:

 • Domki Campingowe 4 osobowe od: 625 €/ osoba / tydzień
 • Domki Campingowe 6 osobowe od : 500 € / osoba / tydzień
 • Pole namiotowe do 6 osób od 11 € /osoba/dzień
 • Apartamenty prywatne na terenie sąsiedniego miasteczka: na zapytanie

Cena zawiera:

Nurkowanie:

 • Pakiet 10 nurkowań (butle z powietrzem, pasy balastowe, opieka przewodnika, transfery): 345 €
 • Nurkowanie z brzegu : 25 €, Nurkowanie nocne: 35 €
 • Dokończenie kursu OWD: 250 € + 75 € (podręcznik / certyfikat)
 • Kurs OWD: 500 euro + 75 € (podręcznik / certyfikat)
 • Kurs AOWD jako dopłata do pakietu turystycznego: 180 € + 75 € (podręcznik / certyfikat)

Zakwaterowanie:

 • Domki Campingowe 4 osobowe od: 625 €/ osoba / tydzień
 • Domki Campingowe 6 osobowe od : 500 € / osoba / tydzień
 • Pole namiotowe do 6 osób od 11 € /osoba/dzień
 • Apartamenty prywatne na terenie sąsiedniego miasteczka: na zapytanie

Powyższe ceny zawierają również:

 • Składkę na obowiązkowy Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy.
 • Ubezpieczenie podróżne KL, NNW oraz nurkowe.
 • Opiekę rezydenta na miejscu.
 • Gwarancję ubezpieczeniową organizatora turystyki.
 • Opiekę organizatora wyjazdu z ramienia Nautica Travel.
 • Ubezpieczenie nurkowe

Cena nie zawiera:

• Wypożyczenia sprzętu nurkowego (nie dotyczy kursu OWD).

• Wyżywienia (wszystkie apartamenty wyposażone są w aneksy kuchenne).

• Transportu

Formularz zgłoszenia na wyprawę

  Nazwisko (jak w paszporcie):

  Imię (jak w paszporcie):

  Drugie Imię (jak w paszporcie):

  Data urodzenia (dzień, miesiąc, rok):

  E-mail:

  Numer telefonu komórkowego (zabieranego na wyjazd):

  Nr paszportu:

  Data ważności:

  Czy jesteś osobą z niepełnosprawnością?

  Stopień nurkowy:

  Rok certyfikacji:

  Liczba nurkowań:

  Data ostatniego nurkowania:

  Zakres potrzebnej asysty w czasie nurkowania (np. czy zanurzasz się samodzielnie, przedmuchujesz uszy, obsługujesz inflator, itp.):

  Rodzaj niepełnosprawności (ruch, słuch, wzrok, inna/jaka):

  Czy poruszasz się za pomocą wózka?

  Zakres potrzebnej asysty w czasie podróży / transferów oraz w hotelu / pokoju:

  Stopień nurkowy:

  Rok certyfikacji:

  Liczba nurkowań:

  Data ostatniego nurkowania:

  ... dodatkowe nurkowania?

  ... podnieść uprawnienia?

  ... szkolenia/uprawnienia na wyjeździe?

  Tak (jakie?)

  Rozmiar koszulki (T-Shirt):

  Alergie / diety / zażywane leki

  Proszę o ubezpieczenie CP (choroby przewlekłe), dodatkowo płatne:

  Proszę o ubezpieczenie KRiT (koszty rezygnacji i przerwania imprezy turystycznej), dodatkowo płatne:


  OŚWIADCZENIA: Oświadczam, że zapoznałem się z treścią Warunków Uczestnictwa i Regulaminem Świadczenia Usług Drogą Elektroniczną oraz Warunków Ogólnych Ubezpieczenia, które stanowią integralną część Umowy Zgłoszenia i akceptuję je. Potwierdzam prawdziwość wszystkich danych zawartych w powyższym Formularzu. Wyrażam zgodę na przetwarzanie i wykorzystywanie moich danych osobowych zawartych w Zgłoszeniu zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. do celów związanych z rezerwacją imprezy. Wyrażam również zgodę na używanie mojego adresu e-mail do powyższych celów. Jednocześnie przyjmuję, że mam prawo wglądu, zmian i usunięcia moich danych osobowych w biurze Nautica Travel. Uczestnicy zwalniają lekarzy leczących ich w kraju i za granicą z obowiązku dochowania tajemnicy lekarskiej oraz zezwalają na udostępnienia dokumentacji z przebiegu leczenia na wezwanie ubezpieczyciela. Wyrażam zgodę na przesyłanie umowy drogą elektroniczną w pliku zamkniętym na podany adres mailowy.


  Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:

  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest NAUTICA TRAVEL Sp. z o.o., ul. Vetulaniego 5/305, 31-226 Kraków.

  2. Kontakt elektroniczny: biuro@nauticatravel.pl;

  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu subskrypcji do newslettera na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

  4. Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji

  5. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych

  6. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

  7. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak odmowa wyrażenia zgody może skutkować brakiem otrzymywania newslettera.


  RODO - Oświadczenie Uczestnika Wyjazdu

  Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:

  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest NAUTICA TRAVEL Sp. z o.o. ul. Vetulaniego 5/301, 31-226 Kraków.

  2. Kontakt elektroniczny: biuro@nauticatravel.pl

  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji umowy - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą:

   • Podmioty uczestniczące w realizacji zlecenia;

   • Dział Księgowy;

   • Podmioty współpracujące z administratorem w zakresie organizacji i wykonywania umowy organizacji imprezy turystycznej w tym firmy ubezpieczeniowe.

  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 6 lat po ustaniu przetwarzania danych osobowych.

  6. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

  7. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  8. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową zawarcia umowy.

  9. Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazywane do Państw trzecich poza obszar Europejskiego Obszaru Gospodarczego na podstawie art. 49 ust. 1 lit. a) i b) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. co jest konieczne do wykonania umowy o organizację imprezy turystycznej.

  Niniejszy obowiązek otrzymałem/-am:


  ZGODA:
  Niniejszym, na podstawie art. 49 ust. 1 lit. a) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r., wyrażam zgodę na przekazywanie moich danych osobowych pozyskanych przez NAUTICA TRAVEL Sp. z o.o. ul. Vetulaniego 5/301, 31-226 Kraków, w celu wykonania umowy organizacji imprezy turystycznej, do państw trzecich (poza obszar EOG) i zostałem/-am poinformowana o ryzykach z tym związanych na co również wyrażam zgodę.


  Wyrażam zgodę na udział w relacji filmowej i fotorelacji z Wyprawy, które pojawią się na stronie i mediach społecznościowych organizatora wyjazdu Nautica Travel oraz Fundacji Mniejszy Błękit. Materiały nagrywane są w celu promocji wyjazdów i aktywności nurkowej i podróżniczej osób z niepełnosprawnościami. Zdjęcia i filmy robione / kręcone będą z wyczuciem i należytą uważnością, tak by nie urazić uczuć Uczestników i nie powodować ich dyskomfortu.


  Potwierdzam, że zapoznałam/em się z informacjami dotyczącymi warunków wyjazdu dostępnymi w Ofercie


  • Organizator Wyjazdu: Nautica Travel Sp. z o.o
  • Numer koncesji Organizatora Turystyki: Z/9/2016
  • Gwarancja Ubezpieczeniowa: UNIQA
  • Wyjazd organizowany zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych
  • Posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową Organizatora Turystyki zabezpieczającą Państwa interesy jako turysty
  • Każda osoba, która z nami wyjeżdża zabezpieczona jest w Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym i Pomocowym, w tym również na wypadek niewypłacalności organizatora
  • Zadbajcie o to, aby Wasz wyjazd był bezpieczny

  Informacje szczegółowe:
  biuro@nauticatravel.pl

  Numer konta:
  Santander Bank Polska
  PLN 61 1090 2053 0000 0001 3183 5405
  USD PL 55 1090 2053 0000 0001 3183 5610
  EUR PL 77 1090 2053 0000 0001 3183 5602