nautica-overlay

Zapraszamy Was do spędzenia czterech bardzo intensywnych, ale niezwykle interesujących dni w pięknym i do tej pory mało uczęszczanym przez turystów – OMANIE. Zwiedzać będziemy jeepami, które będziemy mogli sami prowadzić! Oczywiście tylko dla chętnych, ponieważ na całej trasie będzie nam towarzyszył doświadczony przewodnik / kierowca. 

Opis niektórych odwiedzanych miejsc:
Fort Nakhal
wznosi się u stóp gór Hadżar, dominując nad wioską i gęstymi od zieleni ogrodami. Budowla widoczna jest już z daleka, ale ściany w kolorze piasku powodują, iż znakomicie się maskuje. Zbudowany najprawdopodobniej w czasach przed islamizacją półwyspu. W IX oraz XVI wieku został znacznie powiększony. Ostatnia większa przebudowa miała miejsce w 1834 roku za czasów sułtana Sa’id bin Sultana, który nakazał dobudowanie wież i otoczenie fortu grubym murem z potężną bramą. Twierdza broniła bezpieczeństwa na szlakach handlowych, wstępu do fortu broniły potężne drewniane drzwi nabite żelaznymi kołkami, które były prawie niemożliwe do zniszczenia. Fortecę otaczało sześć masywnych wież, wyposażonych w armaty. Twierdza pełniła nie tylko funkcje obronne, ale była także centrum władzy politycznej. To tutaj podejmowane były najważniejsze decyzje.
Wadi Bani Auf
uznawany za jeden z najpiękniejszych wąwozów w Omanie. Wspaniałe urwiste góry i porozrzucane malowniczo wioski, wyłaniające się spośród drzew palmowych – zapierają dech w piersiach. Ogrody nawadniane są dzięki systemowi kanałów. Najważniejszą osadą jest Bilat Sayt.
Jami’ Nizwa
Wielki Meczet położony przy forcie, najsłynniejszej atrakcji Nizwy. Nad świątynią wznosi się niebiesko-złota kopuła i potężny minaret, widoczny nawet z bardzo dużej odległości. Meczet należy do najstarszych w Omanie – zbudowany został ponad 1000 lat temu, a odnowiono go w latach 70. XX wieku. Wstęp jest tu tylko dla muzułmanów, ale warto zobaczyć świątynię nawet z zewnątrz.
Wadi Bani Khalid
bardzo popularne miejsce, do którego dużo osób przyjeżdża w weekendy i święta, a wynika to z łatwej dostępności do dna doliny – prowadzi tam asfaltowa droga. Warto się tu wybrać ze względu na malowniczą drogę dojazdową oraz samą dolinę, w której pośród skał porozrzucane  są błękitne stawy. Początkowo droga wiedzie przez rozległe pola, jednak szybko pola zmieniają się we wspaniałe góry. Trasa wiedzie serpentynami i nagle spada w dół, by za chwilę znów prowadzić stromo ku szczytom. Otaczające dolinę skały mają bardzo różnorodne kolory, od miedzianego do złotego, a w niektórych miejscach znaleźć można ciemnozielone odcienie. Do serca doliny dojdziemy stąd krótkim spacerem; rozpościerają się tutaj malownicze turkusowe stawy.
Wadi Tiwi
wspaniały, malowniczy wąwóz, zarośnięty potężnymi drzewami palmowymi spośród których wyłaniają się mango, figowce i banany. Dekorację stanowią liczne oczka wodne i wodospady.
Bimmah Sinkhole

niezwykła forma geologiczna: potężne zagłębienie, w którym wytworzył się naturalny basen o owalnym kształcie. Dziura powstała najprawdopodobniej na skutek nagłego osunięcia gruntu, chociaż tubylcy sądzą, iż została stworzona przez meteoryt. Jeziorko zwane przez miejscowych: Bait Al Afreet, („dom diabła”). Bimmah ma podziemny odpływ i zasilany jest wodą morską. Niesamowita, idealnie przejrzysta, błękitno-zielona woda kusi by się w niej zanurzyć.

Weź udział w wyprawie

4 dni lądowego programu 4x4

Od: 14.10.2019
Do: 18.10.2019
1950 EUR
+ przelot

Prowadzący:

Ania Rocka
anna.rocka@nauticatravel.pl