nautica-overlay

Okryj prawdziwą Afrykę!

Już od 5 lat wspólnie z Fundacją Mniejszy Błękit organizujemy pionierskie Wyprawy HSA, otwierając tym drogę dla polskich nurków HSA do poznawania – nie tylko nurkowego – świata.
Dzięki zaangażowaniu wielu osób, w tym naszej niezastąpionej Kadry Nurkowej, udało się nam zorganizować jako pierwszym na świecie tak duże wyprawy HSA odległe zakątki globu. Miejsca niekoniecznie przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami.
Postanowiliśmy pójść jeszcze krok do przodu… Tym razem organizujemy dla polskich nurków HSA pionierską ekspedycję do Afryki! Nie będzie łatwo! Jest to wyzwanie organizacyjne i logistyczne, wyzwanie dla Kadry, a przede wszystkim dla Was, Uczestników. Są to miejsca trudne, nowe również dla nas. Wielu sytuacji nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Ale ktoś w Polsce musi zacząć :) Piękno tamtego świata – zarówno pod jak i nadwodnego – warte jest według nas podjęcia tego wyzwania!
Na wyjazd zapraszamy certyfikowanych nurków HSA - przede wszystkim osoby ze stopniami HSA AOWD A / B, ale nawet jeśli macie stopień OWD C– nie zaszkodzi się zgłosić :)


Zapraszamy również Wasze osoby towarzyszące – nurkujące i nienurkujące (możliwość zrobienia intro w czasie wyjazdu).


Do odważnych świat należy – dołączcie do nas!

Przeczytaj zanim się zgłosisz:

•    Jak sama nazwa wskazuje – ekspedycja pionierska – jest to wyjazd, na którym do tej pory nie byliśmy Mogą się wydarzyć sytuacje przez nas nieprzewidziane. I z tym musicie się liczyć.
•    Kolejna rzecz z którą musicie się liczyć, to spora ilość przejazdów – nocować będziemy w 4 lub 5 różnych miejscach, będziemy również przekraczali granicę drogą lądową.
•    Hotele – nie są przystosowane dla osób poruszających się na wózkach. Ze strony kadry możecie jak zawsze liczyć na pełne wsparcie i pomoc, ale musicie wziąć pod uwagę, że przez tych 10 dni nie zawsze będzie możliwość bez problemu skorzystać z łazienki, albo trzeba będzie się natrudzić poruszając się po piasku lub pokonując schody.
•    Zakwaterowanie – w zależności od ilości wózków, samodzielności uczestników – może być tak, że będą to pokoje 2 albo 3 osobowe – i możecie mieszkać w nich w wersji koedukacyjnej – jeśli ktoś ma problem z nocowaniem w pokoju z osobą płci przeciwnej – niezbędna będzie dopłata do pokoju jednoosobowego i nie możemy wtedy zagwarantować pomocy kadry.
•    WIZA – płatne na miejscu gotówką (ok. 60 usd).
•    PASZPORT – ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu z min. 2 stronami wolnymi na wizy i stemple urzędowe.
•    SZCZEPIENIA – nie ma obowiązkowych, ale są zalecane – prosimy o zadbanie o nie we własnym zakresie, nie będziemy sprawdzali czy i jakie macie – to Wasze zdrowie i bezpieczeństwo
•    MSZ – prosimy o zapoznanie się z informacjami na stronie Ministerstwa dotyczącymi wyjazdu w te rejony świata.
•    NURKOWANIA – poziom od łatwego do trudnego. Czasami może wystąpić wysoka fala, prąd w czasie nurkowań, niektóre miejscówki: wejście z brzegu po plaży

Weź udział w wyprawie

RPA & Mozambik

Od: 06.12.2019
Do: 16.12.2019
od 5 000 PLN
+ przelot

Project manager kontakt:

Ania Rocka