nautica-overlay

Wracamy na KARAIBY! Miejsce, które klimatem pasuje nam najbardziej i które sprawdziliśmy podczas wyjazdu w 2018 roku :)
Wolny, niespieszny tryb życia (pracy i nurkowań również!), niesamowite  nurkowania  na  pięknej  rafie   i wrakach, piaszczyste plaże i jak na wszystkich Wyprawach Fundacji – wyjątkowy klimat i Ludzie ;)

To wszystko czeka na Was już jesienią!

Na wyjazd zapraszamy nurków samodzielnych pod wodą, a ze względu na występujące miejscami prądy i czasami większe głębokości – nurków przynajmniej średnio zaawansowanych i zaawansowanych (wskazany certyfikat HSA AOWD A / B, ale nawet jeśli macie OWD – nie zaszkodzi się zgłosić!

Kilka ciekawostek :)
•    CURACAO jest niewielką wyspą należącą do HOLANDII. Znajduje się w Ameryce Środkowej, a dokładnie na południowym skraju Morza Karaibskiego, około 60 km od wybrzeży Wenezueli. Curaçao charakteryzuje się nizinnym krajobrazem i suchym tropikalnym klimatem. Wyspa Curoçao została odkryta przez Alonso de Ojeda w 1499 roku.
•    Powierzchnia – 444 km² zbliżona do powierzchni Warszawy
•    Temperatury są wysokie, typowe dla regionów okołorównikowych. Wyspa leży w regionie wolnym od huraganów, które w ten region nie docierają.
•    Warto zwiedzić stolicę, miasto Willemstad, nazywane „małym Amsterdamem“. Zostało ono w roku wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO, ze względu na zabytkowe stare miasto i port.
•    Od nazwy wyspy swe imię wzięły słynne likiery Curaçao, wytwarzane ze skórek gorzkich pomarańczy. To tutaj w przeszłości uprawiano ten gatunek cytrusów. Miłośnicy rajskich krajobrazów i błogiego plażowania będą zachwyceni.

Wyprawa Fundacji Mniejszy Błękit!

Od: 26.10.2021
Do: 04.11.2021
+ przelot

Project manager kontakt:

Anna Rocka