Newsy

obrazek byliśmy

Zaplanuj z nami rok 2019!

0001

obrazek byliśmy

Relacja filmowa z safari HSA w Egipcie

W maju 2018 zostało zorganizowane pierwsze safari nurkowe w pełni dedykowane certyfikowanym nurkom z niepełnosprawnościami. Silna grupa 12 nurków HSA, 10 osób kadry i 5 osób towarzyszących odkrywała uroki południa Egiptu :) Odbyło się również szkolenie AOWD, deep i nitroks. A wszystko zakończyła wyjątkowa impreza taneczna :) Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia. Do zobaczenia za rok – tym razem Północ i Wraki! Pozdrawiamy – ekipa Nautica Travel :)

obrazek byliśmy

Safari HSA w Egipcie już za nami!

W dniach 12 – 19 maja 2018 roku odbyło się pierwsze zorganizowane w pełni dla nurków z niepełnosprawnościami – safari nurkowe w Egipcie, kierunek południowy: Fury Shoal.
Relacja video niebawem, relację foto można zobaczyć TUTAJ!
Dzięki wsparciu kadry Fundacji Mniejszy Błękit im. Asi Kułakowskiej oraz osób, które chciały spędzić z nami tydzień na fantastycznych nurkowaniach – udało się nam zabrać na wyjazd aż 12 nurków z niepełnosprawnościami (w tym aż 7 osób poruszających się na wózkach).
Plan był bardzo napięty – 3 nurkowania dziennie, snorkeling z delfinami, nurkowania nocne, kursy doszkalające (AOWD, deep, nitroks) no i oczywiście wieczorne rozmowy o życiu i jego przejawach :)
Mimo nie do końca sprzyjających warunków pogodowych (silny wiatr, który uniemożliwił dotarcie do niektórych raf) udało się nam zrealizować aż 15 fantastycznych nurkowań.
Impreza pożegnalna zostanie na długo w naszej pamięci – tańcom nie było końca i jak na każdym wyjeździe HSA – tutaj również byliśmy królami (i królowymi) parkietu – nasza silna grupa liczyła aż 21 mężczyzn i tylko 6 niewiast :).
Wiosną przyszłego roku planujemy powtórkę! Tym razem: kierunek Północ + wraki!