nautica-overlay

Razem z Yeti Travels gorąco zapraszamy wszystkich lubiących ruch i śniące się po nocach wysokogórskie krajobrazy na kultowy trekking w Nepalu - trasę wokół Annapurny!

 

To od wielu lat jeden z kultowych trekkingów, którego piękno i różnorodność czynią go najbardziej urozmaiconą i niepowtarzalną wędrówką w Himalajach. Zobaczyć na własne oczy pierwszy zdobyty ośmiotysięcznik, groźną Annapurnę i eleganckie granie Daulaghiri to doznanie, które w pamięci zostanie na całe życie. Kulminacyjnym i najważniejszym punktem wyprawy jest przejście przełęczy Thorong La (5416 m).  To magiczne miejsce, które stanowi symboliczną granicę między dwoma himalajskimi światami. Dziką i żyzną doliną rzeki Marsyangdi Kohla i pustynnymi krajobrazami rejonu Kagbeni i Muktinath.
Trekking wokół Annapurny jest dostępny dla każdego piechura pokonującego 5-6 godzin dziennie i szukającego odrobinę większych wyzwań, wymagających energii. Na trasie jest tylko jeden wysokogórski punkt: przełęcz Thorung La (5416m n.p.m., oddziela Purkung Himal od Muktinath Himal). Większość trekkingu odbywa się na wysokościach poniżej 3000m n.p.m., są fragmenty poniżej 1000m n.p.m. Trasa trekkingu jest umiarkowanie łatwa i dosyć płaska.

Okres marzec-kwiecień to najlepszy okres do odbycia wędrówki, gwarantowane piękne widoki i stabilna pogoda.

Kultowy trekking w Nepalu!

Od: 27.03.2017
Do: 13.04.2017
2 200 USD
+ przelot

Prowadzący:

wyjazd indywidualny

Project manager kontakt:

Ewa Malawska