nautica-overlay

Socorro, nazywane meksykańskim Galapagos to kraina Wielkich Zwierząt! Słynie głównie z potężnych mant, ale podczas tygodniowego rejsu będzie wiele okazji, aby zobaczyć również ławice rekinów młotów (w tym również tych największych – great hammerhead), rekiny białopłetwe, żarłacze galapagoskie i silky shark. Okazjonalnie spotkać można również rekiny tygrysie, kosogony czy dusky shark.


Przy odrobinie szczęścia może uda się nam dojrzeć humbaki, dla których to sezon w tym rejonie świata :)


Archipelag Revillagigedos, częściej zwany Socorro , położony jest na wschodnim Pacyfiku, 250 mil na południe od wybrzeży Meksyku (półwyspu Baja). Wyspy te wielokrotnie są porównywane do Galapagos czy Cocos ze względu na spotkania z dużymi okazami pelagicznymi. W czasie jednego zanurzenia można spotkać nawet 7 do 10 gatunków drapieżników! Od stycznia do marca wody wokół wysp przemierzają ogromne stada delfinów, potężne tuńczyki, olbrzymie ławice jackfish oraz migrujące humbaki, które przybywają w te wody z okolic Alaski, aby wydać na świat potomstwo. Wyspy są siedliskiem wielu endemicznych gatunków ptaków, a ludzi spotkać można jedynie w bazie marynarki wojennej na Socorro.

Dopłynięcie do wysp Socorro zajmuje prawie dobę, ze względu na konieczność pokonania 260 mil od Cabo. Nurkuje się głównie na głębokość 25-35m, w związku z tym polecane jest używanie nitroxu.
Warunki pogodowe umożliwiają organizowanie nurkowań w okolicy Socorro od listopada do maja.
W styczniu temperatura wody wynosi 21-23 stopnie, widoczność 15-30m. Zalecamy pianki 5-7mm   / suche / półsuche skafandry. Temperatura powietrza w dzień ok. 26 stopni (wieczory chłodniejsze). Obowiązkowe na safari są komputery nurkowe oraz bojki. Planowana trasa obejmuje nurkowania przy wyspach: Socorro, San Benedicto & Roca Partida – 5 dni po 4 nurkowania dziennie (w zależności od warunków pogodowych).

Archipelag Revillagigedos

Od: 17.01.2018
Do: 28.01.2018
4 150 EUR
+ przelot

Project manager kontakt:

Ania Rocka