nautica-overlay

Safari St John's (Dalekie Południe)

Zapraszamy na długo wyczekiwane SAFARI dla nurków HSA W EGIPCIE!

Dobrze wszyscy wiemy, że podwodny EGIPT jest piękny, tęsknimy za nim, a do tego jest blisko i ciepło! Tak więc czas zorganizować wyjazd, o którym wszyscy od dawna mówimy i marzymy :) Egipskie SAFARI na DALEKIM POŁUDNIU przeznaczone dla nurków HSA i osób towarzyszących!

Maj to idealny czas na taki wyjazd – czas przedwakacyjny, woda już ciepła i nagrzana, ale nie ma jeszcze wielkich upałów, a pod wodą duuużo życia! SAFARI to idealna forma spędzenia czasu wolnego dla tych, którzy kochają nurkowanie, relaks i słońce. Nurkujemy ile tylko się da, nabywamy doświadczenia, a w między czasie odpoczywamy   i relaksujemy się na komfortowej łodzi safari. To również idealna formuła wyjazdu dla tych, którzy chcieliby podwyższyć swoje doświadczenie i zrealizować kurs AOWD – w trakcie naszego safari będzie taka możliwość :)

Safari St John's odbywa się na prostych i bardzo przyjemnych rafach na Dalekim Południu Morza Czerwonego. To właśnie ta trasa jest rekomendowana dla osób z mniejszym doświadczeniem nurkowym jako najłatwiejsza. Osoby z wyższymi stopniami też nie będą się nudzić, ponieważ na trasie planowane są nurkowania w tunelach, wokół przepięknych pinakli na bardzo urozmaiconych biologicznie rafach. To na tej trasie można spotkać niegroźne dla nurków rekiny, bardzo często żółwia, a snorkling wśród stada delfinów w Dolphin House jest gwarancją niezapomnianych wrażeń.
Punktem startu safari jest przystań – Marsa Alam. Pierwszego dnia wykonujemy dwa nurkowania w stylu check dive (szczególnie cenne dla osób, które miały przerwę w nurkowaniu lub nurkują   w nowej konfiguracji sprzętowej). Wyruszamy w nocny rejs, podczas którego przekraczamy Zwrotnik Raka i docieramy do raf położonych w pobliżu granicy egipsko-sudańskiej. Rafy  Świętego Jana obejmują formy niespotykane w centralnej i północnej części Morza Czerwonego. Przyjmującą postacie cokołów, wznoszących się do powierzchni z głębokości 20-25 metrów, poprzecinanych korytarzami i tunelami otwierającymi się w laguny i koralowe ogrody. Jedną z takich raf jest przepiękna Um el Khararim (Matka Dziur). Na innych miejscach nurkowych,  takich jak Gotta Kibir, Habili Ali czy Small Habili będziemy nurkowali nie osiągając głęboko położonego dna. Popłyniemy w toni, pchani łagodnym prądem, wzdłuż wspaniałych, bogato porośniętych ścian. To właśnie tutaj najczęściej spotyka się rekiny białopłetwe i szare rekiny rafowe.  Wszystkie  miejsca  nurkowe  cechuje  bogactwo  życia  i  doskonały  stan  rafy,  związany z niewielkim obciążeniem turystycznym tego rejonu. Nie rozczarują nas też nurkowania nocne, podczas których spotyka się hiszpańskie tancerki, najeżki, płaszczki i mureny. Przedostatni dzień safari spędzamy, przy Foury Shoal. Zanurkujemy w prześwietlonych promieniami słońca grotach Claudia Reef oraz zapuścimy się w labirynty Malahi. Ostatni dzień safari spędzimy na słynnej rafie Elphinston w okolicach Marsa Alam.
Weź udział w wyprawie

Rafy Morza Czerwonego

Od: 12.05.2018
Do: 19.05.2018
810 EUR
+ przelot

Project manager kontakt:

Ania Rocka