nautica-overlay

Niezwykły trekking w Papui Zachodniej

Ponieważ Papua rządzi się trochę swoimi prawami – zwłaszcza kwestia organizacji, punktualności itd.  :-) bardzo prosimy potraktować program jako ramowy, może ulec zmianie z różnych powodów – na pewno i tak będzie pięknie i bardzo interesująco – po prostu potraktujcie to jako przygodę i pobyt w miejscu, gdzie czas się zatrzymał ;-) 

Baliem jest malowniczą, otoczoną wysokimi górami doliną o długości 75km        i szerokości około 30km, która leży w centralnej części Papui. Baliem jest najpopularniejszym i najłatwiej dostępnym miejscem umożliwiającym eksplorację papuaskiego interioru. Największą  jej atrakcją jest możliwość udania się     na trekking w dżunglę, nie tylko w dolinie, ale również poza nią. Dostępne    są trasy od jednodniowych, przez najpopularniejsze 3-4 dniowe, aż do 30 dniowych ekspedycji.

Wamena jest niedużą osadą z około 10 tysiącami mieszkańców, jest główną bazą wypadową do zwiedzania doliny Baliem.

Papuasi – autochtoniczna ludność Nowej Gwinei, liczebność: ok. 7 milionów, pierwotna kultura materialna (przed kontaktem z Europejczykami nie znali pisma, posługiwali się kamiennymi narzędziami). Ludność czarnoskóra australoidalna. Charakteryzują się wełniastymi włosami, czarnymi lub rudymi, oraz sklepionym nosem. Posługują się językami papuaskimi oraz językiem kreolskim powstałym na bazie angielskiego zwanym tok pisin.


Galeria zdjęć z poprzedniej wyprawy!

Dolina Baliem

Od: 01.12.2018
Do: 07.12.2018
1650 USD
+ przelot

Prowadzący:

Ania Rocka
anna.rocka@nauticatravel.pl

Project manager kontakt:

Anna Rocka