nautica-overlay

Wyprawa w rejon wyspy Halmahera

Tym razem w ramach nowości jesiennych - proponujemy nurkowania w południowym rejonie wyspy Halmahera – największej wyspy Północnych Moluków.
Kilkudniowe safari w obszarach bardzo mało dostępnych dla większości nurków – niektóre z nurkowisk, to nadal prawdziwe eksploracje!
Każdego dnia zachwycać nas będą miejsca o innym charakterze – obficie obrośnięte koralami pionowe ściany, groty, pinakle i stoki pełne ogrodów koralowych – a do tego ławice ryb rafowych, zwierzęta w wersji makro, ale i takie, które zachwycą miłośników wielkiej ryby :)

Pomimo, iż podróże w ten rejon świata są trochę czasochłonne i męczące, to co zobaczymy pod wodą wynagrodzi na pewno te trudy z nawiązką.
Łódź, na której spędzimy 9 dni jest komfortową łodzią safari, dzięki temu nie tylko wypoczniemy i zrelaksujemy się, ale i odbędziemy nurkowania w wersji wygodnej i bezpiecznej.

Dla tych, którzy dysponują trochę większą ilością urlopu proponujemy wylot kilka dni wcześniej, tak by poznać również lądowo ten rejon świata.

NURKOWANIE:
Czekają nas spotkania z wielkimi ławicami ryb rafowych, żółwiami, napoleonami, barakudami, rekinami rafowymi, a w niektórych miejscach mamy spore szanse na spotkania z naszymi ukochanymi mantami (najlepszy czas na obserwację mant w tym rejonie świata to wrzesień i październik! )
Czekają na nas również przedstawiciele życia makro – min.: pigmejskie koniki morskie, ślimaki nagoskrzelne, wiele gatunków krabów i krewetek, blue ring octopus, hairy octopus, flamboyant cuttlefish, pipefish…
Różnorodność biologiczna w tym obszarze jest niesamowita i imponująca – będziemy zachwyceni bardzo zdrowymi i różnokolorowymi ogrodami korali miękkich i twardych czy gąbkami przeróżnych rozmiarów – jest to między innymi zasługa braku El Ninjo czy Tsunami w tym rejonie, a także dbałości władz o to, by teren ten był zamknięty dla dużych kutrów rybackich (dozwolone tylko tradycyjne rybołówstwo, na potrzeby własne).

Weź udział w wyprawie

Przygoda nurkowa na Maluku Explorer

Od: 16.10.2018
Do: 29.10.2018
2950 EUR
+ przelot

Project manager kontakt:

Anna Rocka